Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

DESMOXAN 1,5mg x 100 tabletek

  • Substancją czynna produktu leczniczego Desmoxan 1,5mg jest cytyzyna. Wykazuje ona podobne działanie do nikotyny. Lek ma na celu stopniowe odzwyczajenie organizmu od nikotyny, a w efekcie trwałe wyleczenie z nałogu.
DESMOXAN 1,5mg x 100 tabletek
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 20484
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
59,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Desmoxan - opis produktu

Desmoxan to lek wskazany dla osób dorosłych pragnących rzucić palenie. Substancją czynną leku Desmoxan jest cytyzyna (Cytisinum), która pomaga w wyparciu nikotyny z organizmu palacza oraz w niwelowaniu skutków odchodzenia od nałogu tzw. objawy abstynencyjne (według badań producenta Desmoxan skutecznie wyeliminował głód nikotynowy u 87% respondentów). Lek nie zawiera nikotyny, a jedno opakowanie Desmoxan 1.5mg x 100 tabletek to pełna kuracja dla jednej osoby. Końcowy efekt zależy wyłącznie od zdecydowania i dyscypliny pacjenta. Skuteczność potwierdzona badaniami w grupie respondentów. Dawkowanie Desmoxan na początku terapii (1-3 dzień) to maksymalnie 6 tabletek dziennie, w kolejnych dniach liczba przyjmowanych tabletek zmniejsza się wraz z postępem terapii. Przed zastosowaniem leku Desmoxan należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania preparatu. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Desmoxan jest nadwrażliwość na cytyzynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Desmoxan niewskazany jest także u pacjentów z niestabilną dławicą piersiową, z zaburzeniami rytmu serca oraz po niedawno przebytym zawale serca lub udarze mózgu. Desmoxan nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Skład Desmoxanu:

Substancją czynną leku jest cytyzyna. Jedna tabletka zawiera 1,5mg cytyzyny (Cytisinum) oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu; skład kapsułki twardej: dwutlenek tytanu, indygotyna, żelatyna.

Desmoxan działanie:

Działanie cytyzyny w leczeniu uzależnienia od palenia papierosów polega na stopniowym wypieraniu nikotyny z organizmu. Tym samym redukuje ona uzależnienie, a proces odzwyczajenie nie jest gwałtowny, dlatego osoba, która podjęła się leczenia z produktem leczniczym Desmoxan 1,5mg, nie odczuwa objawów abstynencji tzw. głodu nikotynowego.

Zastosowanie Desmoxanu w rzucaniu palenia:

Produkt leczniczy Desmoxan 1,5mg wskazany do stosowania w leczeniu uzależnienia od nikotyny.

Desmoxan - informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Desmoxan - przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niestabilnej dławicy piersiowej, przebytego niedawno zawału serca lub udaru mózgu, klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży oraz laktacji. Lek nie jest wskazany u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia (stosowanie leku może odbyć się wyłącznie po konsultacji z lekarzem).

Desmoxan - działania niepożądane:

Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane. Występują one zazwyczaj na początku leczenia – męczliwość, złe samopoczucie, zmęczenie, łzawienie, zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała, bóle, zawroty głowy, rozdrażnienie, uczucie ciężkości głowy, zaburzenia snu (bezsenność, senność, dziwne sny, koszmary, ospałość), zmiany nastroju, lęk, trudności w koncentracji, osłabienie popędu płciowego, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, wzrost ciśnienia tętniczego, duszność, wzmożone odkrztuszanie, suchość w jamie ustnej, nadmierne ślinienie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunka, wzdęcia, zgaga), pieczenie języka, zmiany smaku, bóle mięśniowe, wysypka, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, zwiększenie aktywności aminotransferaz. Zaleca się przerwać stosowanie leku oraz udać na konsultację z lekarzem w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek działania niepożądanego.

Desmoxan dawkowanie:

Stosować zgodnie z opisem na ulotce lub według wskazań lekarza. Stosować doustnie, popijać wodą. Schemat dawkowania: od 1. do 3. dnia: stosować po jednej tabletce co 2 godziny, maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek; od 4. do 12. dnia: stosować jedną kapsułkę co 2,5 godziny, maksymalna dawka dobowa: 5 tabletek; od 13. do 16. dnia: stosować 1 tabletkę co 3 godziny, maksymalna dobowa dawka: 4 tabletki; od 17. do 20. dnia: stosować 1 tabletkę co 5 godzin, maksymalna dobowa dawka: 3 tabletki; od 21. do 25. dnia: stosować 1-2 tabletki na dobę. Już od pierwszego dnia kuracji należy redukować liczbę wypalanych papierosów, z palenia należy zrezygnować najpóźniej 5. dnia od rozpoczęcia leczenia. Jeśli osoba, która podjęła się leczenia, zrezygnowała z palenia, nie może zapalić nawet jednego papierosa, gdyż od tego zależy skuteczność leczenia. W przypadku, gdy efekty leczenia są niezadowalające, należy przerwać kurację. Ponowić ją można po 2-3 miesiącach.

Jak przechowywać Desmoxan?

Desmoxan należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu, z dala od wilgoci i światła. Ważne, aby Desmoxan trzymać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, aby zapobiec przypadkowemu spożyciu. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności widocznego na opakowaniu.

Desmoxan a alkohol

Nie odnotowano klinicznych interakcji między substancją czynną Desmoxanu, a alkoholem. Mimo to, w trakcie terapii mającej na celu rzucenie palenia, warto ograniczyć spożycie alkoholu, który może osłabiać siłę woli i komplikować proces odwyku od nikotyny.

Desmoxan a antykoncepcja

Aktualnie brak jednoznacznych dowodów na to, że Desmoxan 1,5 mg zmniejsza skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Niemniej jednak, ze względu na potencjalne interakcje z innymi lekami, kobiety stosujące hormonalną antykoncepcję powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji Desmoxanem. Zaleca się również rozważenie dodatkowych metod ochrony, takich jak antykoncepcja barierowa (np. prezerwatywy), dla zwiększenia pewności co do skuteczności zapobiegania ciąży.

Desmoxan a karmienie piersią

Stosowanie Desmoxanu jest przeciwwskazane w okresie karmienia piersią. Substancja czynna leku przenika do mleka matki. Z tego względu, kobiety karmiące piersią powinny unikać przyjmowania Desmoxanu.

Desmoxan a ciąża

Desmoxan (100 tabletek) jest przeciwwskazany w ciąży. Cytyzyna może mieć niekorzystny wpływ na rozwój płodu, dlatego kobiety w ciąży nie powinny stosować tego leku. Jeśli pacjentka planuje ciążę lub podejrzewa, że może być w ciąży, powinna natychmiast przerwać terapię i skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zaproponować alternatywne metody rzucania palenia, które są bezpieczne dla kobiet ciężarnych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o DESMOXAN 1,5mg x 100 tabletek

5.00
Liczba opinii: 12
5
12
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2021-10-19
8 lat temu zdecydowałem się na Desmoxan i nie zawiodłem się. Działanie skuteczne tak bardzo, że po 8 latach czuję się tak jakbym nigdy nie miał papierosa w rękach a paliłem 29 lat. Zdecydowanie polecam .
Marek
Czy opinia była pomocna? Tak3 Nie2
5/5
2016-11-04
Chociaż nie wierzyłam, że takie cuda pomagają, to chyba jednak to miało sens. Nie palę pół roku. Od 15 lat nie miałam takiej przerwy. Zobaczymy jak będzie dalej.
Paulina, Morawa
Czy opinia była pomocna? Tak5 Nie0
5/5
2015-11-20
Nie palę od ponad roku - brałam właśnie to. Dla mnie to duży sukces, bo wielokrotnie próbowałam rzucić palenie - nigdy nie przetrwałam dłużej niż miesiąc. W końcu się tego pozbyłam!
Irena, Aleksandrów
Czy opinia była pomocna? Tak5 Nie1
5/5
2015-10-05
Nie wiem czy stosowałam to prawidłowo, bo w połączeniu z innym środkiem, ale rzeczywiście mi to pomogło.
Anna, Kraków
Czy opinia była pomocna? Tak7 Nie2
5/5
2015-08-24
Pierwsza w moim przypadku skuteczna metoda rzucenia palenia. U mnie to już prawie rok i co najważniejsze - w żaden sposób nie ciągnie mnie do palenia!
Karolina, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie3
5/5
2015-07-16
Nie wierzyłam, ale pomogło - rzuciłam palenie i od 4 miesięcy nie tknęłam fajki. Oby tak dalej!
Karolina, Knurów
Czy opinia była pomocna? Tak4 Nie0
5/5
2014-10-22
Niesamowite, ale to pierwszy tego typu lek, który mi pomógł. Nie potrafię rzucić fajek od 10 lat, ale przy tym jest mi łatwiej. To na razie 2 miesiące bez fajki, ale licze, że już więcej do tego nie wrócę!
Justyna, Kielce
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie1
5/5
2014-09-10
Rzucone palenie po 20 latach i wielu próbach rzucenia, tak więc chyba lek działa.
Adam, Wieluń
Czy opinia była pomocna? Tak2 Nie0
5/5
2014-08-13
To chyba pierwszy produkt, który rzeczywiście mi pomógł przy rzuceniu palenia. Początkowo trochę ciągnęło. Po miesiącu fajki już nigdy więcej nie wróciły. Tak już od ponad roku nie palę - polecam.
Mariusz, Pancerzyn
Czy opinia była pomocna? Tak2 Nie0
5/5
2014-07-08
Od 4 miesięcy nie palę. Początki były dla mnie trudno, ciągnęło, ale nie tak jak zawsze kiedy próbowałam rzucić fajki. W tym momencie czuję się faktycznie dobrze, na palenie nie mam ochoty, w zasadzie to mi się robi nie dobrze kiedy czuję fajki, tak więc zmiana bardzo duża!
Bożena, Mroziska
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2014-05-02
polecam,poniewaz pomogl
Teresa, Miastko
Czy opinia była pomocna? Tak2 Nie0
5/5
2013-08-17
Bardzo polecam ten produkt ! Rzucałem palenie już kilkukrotnie i nigdy nie przyszło mi to z taką "łatwością".Jeśli jesteś zdeterminowany/a aby rzucić palenie, to ten produkt na pewno Ci w tym pomoże. Przede wszystkim zmniejsza podrażnienie i chęć zapalenia. Skłamałbym mówiąc że nie chciało mi się po nich palić, chce się palić ale w takim stopniu że można sobie z tym poradzić. Próbowałem już chyba wszystkiego z lepszym lub gorszym skutkiem ale Desmoxan mogę szczerze polecić. Mam jedną bardzo ważną radę dla tych którzy chcę rzucić palenie. Trzeba uwierzyć że można tego dokonać i nie szukać wymówek.
Bartek, Tollebeek
Czy opinia była pomocna? Tak4 Nie2
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z DESMOXAN 1,5mg x 100 tabletek

2024-04-21

Cytyzyna - jak działa popularny składnik preparatów na rzucenie palenia?

Cytyzyna - jak działa popularny składnik preparatów na rzucenie palenia?
Jak działa popularny składnik preparatów na rzucenie palenia, czyli cytyzyna? Wykazuje podobne działanie co nikotyna, przy czym nie powoduje uzależnień.
2024-01-31

Negatywne skutki palenia papierosów - jak nałóg wpływa na organizm?

Negatywne skutki palenia papierosów - jak nałóg wpływa na organizm?
Negatywne skutki palenia papierosów obejmują zarówno choroby układu oddechowego, jak i sercowo-naczyniowego. Palenie może powodować raka płuc i udar mózgu.
2023-07-21

Rak krtani - objawy, czynniki ryzyka, leczenie, profilaktyka

Rak krtani - objawy, czynniki ryzyka, leczenie, profilaktyka
Rak krtani diagnozowany jest coraz częściej. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz zakażenia wirusem HPV uznawane są za główne czynniki ryzyka.
2022-06-13

7 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Uwolnij się od nałogu!

7 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Uwolnij się od nałogu!
Palenie od dawna nie jest w modzie! Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać szkodliwość nikotyny i decyduje się na rzucenie palenia. A Ty? Nadal nie masz motywacji do skończenia z nałogiem? A może nie wiesz, jak się do tego zabrać? Oto, jakie korzyści z rzucenia palenia będziesz mógł u siebie zaobserwować!
2020-12-10

Rzucanie palenia - poznaj 3 skuteczne sposoby

Rzucanie palenia - poznaj 3 skuteczne sposoby
Kto nigdy nie palił, nie zrozumie, jak trudno jest zerwać z nałogiem nikotynowym! To bardzo silny rodzaj uzależnienia psychicznego, którego raczej nie da się pozbyć przy pierwszej próbie, korzystając wyłącznie z zasobów silnej woli! Większość palaczy podejmuje przynajmniej kilka lub kilkanaście takich prób! Dlaczego jest to tak ciężkie? Czy można skutecznie uwolnić się od obecności dymu tytoniowego w swoim życiu? Oto 3 skuteczne sposoby na rzucenie palenia!
2016-11-16

Zrób coś dla siebie - Jak rzucić palenie?

Zrób coś dla siebie - Jak rzucić palenie?
Palenie to dla Ciebie sposób na odstresowanie? Albo, co gorsza, po prostu lubisz „puścić dymka”? Nie ma to znaczenia! Musisz z tym skończyć! Wiele przemawia, aby porzucić ten zgubny nałóg. Nikotyna jest silnie uzależniająca, a dodatkowo dosłownie sieje spustoszenie w Twoim organizmie. Rzucenie palenia będzie Cię kosztowało wiele trudu, ale korzyści są warte zachodu. Pamiętaj, że oprócz utraty zdrowia, papierosy pochłaniają także znaczną część Twojego budżetu!
pixel