Polecane produkty
Skład:
lewofloksacyna (levofloxacinum)
Wskazania:
Jest to lek wskazany do stosowania w różnego rodzaju zakażeniach. Wskazany w leczeniu: pozaszpitalnego zapalenia płuc, powikłanego zakażenia skóry i tkanek miękkich (w tych przypadkach lek jest zalecany, gdy niewłaściwe jest leczenie powszechnie zalecanymi lekami przeciwbakteryjnymi), odmiedniczkowe zapalenie nerek, powikłane zakażenia układu moczowego, bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego o charakterze przewlekłym, płucna postać wąglika (zapobieganie zakażeniom po kontakcie z bakteriami oraz leczenie).
Działanie:
Lek w postaci roztworu do infuzji Levalox to antybiotyk zawierający lewofloksacynę. Lewofloksacyna to syntetyczna substancja o działaniu przeciwbakteryjnym, należąca do grupy fluorochinolonów. Jej mechanizm działania polega na oddziaływaniu na kompleks DNA-gyraza DNA i na topoizomerazę IV.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewofloksacynę, inne chinolony lub na substancje pomocnicze zawarte w roztworze
- padaczka
- występowanie w przeszłości zapalenia ścięgna, które powiązane było ze stosowaniem fluorochinolonów
- okres wzrostu u dzieci i młodzieży
- ciąża, karmienie piersią
Dawkowanie Levalox:
Stosować do powolnej infuzji dożylnej, stosować raz lub dwa razy na dobę. Lekarz ustala dawkę, dostosowując ją do rodzaju oraz stopnia ciężkości zakażenia, a także wrażliwości przypuszczalnego drobnoustroju, który wywołał zakażenie. Infuzję dożylną może wykonywać jedynie wykwalifikowany personel medyczny. Czas infuzji dożylnej dawki 250mg powinien wynosić przynajmniej 30 minut, natomiast dawki 500mg przynajmniej 60 minut. Po dawce początkowej leku Levalox w postaci roztworu do infuzji można kontynuować leczenie lekiem w postaci doustnych tabletek.