Leki na katar - krople, aerozole, tabletki
Klienci często zadają nam pytanie o skuteczne leki na katar. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od tego, czy przyczyną niedrożności dróg oddechowych jest katar bakteryjny, czy może alergiczny. W naszej ofercie znajdziecie Państwo leki na katar w bardzo wielu wariantach. Dobrym wyborem mogą być zarówno tabletki na katar, spray do nosa lub ziołowe krople na katar.
Jak skutecznie leczyć katar?
Bez względu na przyczynę, nieżyt nosa zawsze wiąże się z zaburzonym codziennym funkcjonowaniem. Bóle głowy, niedospanie i pogorszone samopoczucie sprawiają, że tylko jedna myśl nieprzerwanie pojawia się w naszej głowie: jak się go pozbyć? Skuteczne leczenie kataru wiąże się z prawidłowym jego oczyszczaniem i higieną. Należy używać chusteczek jednorazowych, dzięki czemu unikniemy ponownego kontaktu z drobnoustrojami, które pozostają przy korzystaniu z chusteczki bawełnianej. Nie czyścić obu dziurek jednocześnie i zbyt intensywnie poprzez mocne dmuchanie. Stosuj regularnie preparaty na katar oraz nawilżaj śluzówkę nosa. Pamiętaj też o regeneracji, czyli o odpoczynku.
Jakie są rodzaje kataru?
Leczenie kataru musi być dostosowane do jego rodzaju oraz czynnika wywoławczego. Wyróżniamy następująco:
- katar infekcyjny,
- katar alergiczny zwany także katarem siennym,
- katar zatokowy,
- katar naczynio - ruchowy.
Każdy z powyższych rodzajów kataru może przyjmować trzy formy intensywności i nasilenia - ostry, podostry bądź przewlekły.
Krople i tabletki na katar do oczyszczania górnych dróg oddechowych, czyli skuteczne leki na katar
Przykładowo leki na katar w postaci sprayu to dobry pomysł na oczyszczenie zatkanych dróg oddechowych, natomiast tabletki na katar dobrze stosować, jako suplement diety podczas leczenia przeziębienia. Należy jednak pamiętać, że dobre krople do nosa lub tabletki na katar, to takie, które są odpowiednio dopasowane do rodzaju przypadłości. To właśnie dlatego warto dokładnie zapoznać się ze sposobem działania i dawkowania leku lub skonsultować decyzję z lekarzem specjalistą. Jesteśmy przekonani, że w asortymencie apteki internetowej i-apteka.pl uda się Państwu znaleźć skuteczny lek na katar, który pozwoli w szybkim czasie oczyścić górne drogi oddechowe.
Leki na katar - rodzaje
Leki na katar to podstawowe wyposażenie każdej domowej apteczki. Alergia lub zwykłe przeziębienie mogą skutkować utrudniającym funkcjonowanie zatkanym nosem. Leki na katar bez recepty są nie tylko łatwo dostępne, ale przybierają rozmaite formy. Do wyboru mamy spraye, które pomagają udrożnić nos i zatoki, tabletki, które zwężają naczynia krwionośne, dzięki czemu łatwiej pozbyć się wydzieliny z nosa. Podobnie działają saszetki do rozpuszczenia w wodzie i mimo że często mają one złożone działanie (na pozostałe objawy przeziębienia), to działają podobnie jak tabletki – zwężają naczynia krwionośne. Krople do nosa to najpopularniejszy lek na katar, ale warto czasami skorzystać z roztworów przeznaczonych do inhalacji, które na długo pozostawią uczucie drożnego nosa.
Co najczęściej zawierają skuteczne leki na katar?
Skuteczne leki na katar muszą być dostosowane do rodzaju kataru. W przypadku, gdy ma on podłoże alergenne, jest wodnisty i towarzyszy mu uczucie swędzenia lub pieczenia, warto postawić na leki na katar, które zawierają substancje antyhistaminowe. Jednak w przypadku gęstej, zalegającej wydzieliny, która utrudnia całkowicie oddychanie, koniecznie jest zastosowanie preparatu łagodzącego obrzęk, najczęściej pseudoefedryny.
Jakie leki na katar u dziecka?
Leki na katar dla dziecka muszą być skuteczne, ale przede wszystkim łagodne. Ze względu na to, rodzice powinni być szczególnie ostrożni i dobierać leki dostosowane zarówno formą, jak i składem do wieku pociechy. Najmłodszym maluchom ulgę przyniosą preparaty w formie sprayu i kropel łagodząco-nawilżających, które pozwolą pozbyć się wydzieliny z małego noska. Starsze dzieci mogą stosować preparaty, które obkurczają śluzówkę nosa i zawierają substancje rozrzedzające wydzielinę.
Jakie leki na katar w ciąży?
Leki na katar w ciąży nie muszą być poza zasięgiem przyszłej mamy. Nim jednak sięgnie po konkretny preparat, konieczne jest, by skonsultowała się ze swoim lekarzem prowadzącym ciąże. Warto korzystać z kropli, sprayów i roztworów przeznaczonych do nebulizacji. Zazwyczaj bazują one na substancjach ziołowych i skutecznie przynoszą ulgę w oddychaniu.
Jakie leki na katar dla dorosłych?
Wybór leku na katar dla dorosłych zależy od przyczyny i preferencji pacjenta dotyczących formy aplikacji. Do dyspozycji mamy:
- krople na katar,
- roztwór soli fizjologicznej,
- spray na katar z wodą morską,
- żele i maści na katar,
- tabletki na katar,
- roztwory do płukania nosa,
- krople przeznaczone do inhalacji.