Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zioła sypkie, w liściach, korzeniu, kwiatach

( ilość produktów: 204 )

Zioła odgrywają ogromną rolę w kuchni oraz w zwalczaniu różnych dolegliwości. Za ich pomocą można wydobyć niezwykły aromat i smak przygotowywanych potraw. Jednak bardzo ważny jest również ich dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednio zastosowane zioła będą pomocne w zachowaniu dobrego samopoczucia.

Sypkie zioła - do czego można ich używać?

Bogactwo ziół, jakimi obdarzyła nas natura, pozwala na urozmaicanie codziennej diety i wprowadzenie do niej zdrowych i wartościowych składników. Ich zaletą jest to, że zawierają niezbędne dla człowieka witaminy, minerały, przeciwutleniacze, flawonoidy, fitoenzymy i wiele innych cennych komponentów. Niektóre zioła sypkie, czy też zioła w liściach można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Przygotowuje się z nich rozgrzewające kąpiele, maseczki, napary i herbatki. Dzięki nim można zwalczać wiele uciążliwych dolegliwości, jak chociażby nadmierną potliwość, wypryski skórne, niestrawność. Spożywanie ziół wpływa też korzystnie na metabolizm i utrzymanie prawidłowej wagi ciała.
 

Kto powinien sięgnąć po zioła sypkie?

Zioła sypkie polecane są m.in. osobom, które chcą wydobyć niepowtarzalny smak i aromat potraw za pomocą naturalnych dodatków. Takich, które wyróżniają się zarówno walorami smakowymi, jak i zdrowotnymi.
 

Wśród ziół dostępne są też takie, których można używać do przygotowywania prozdrowotnych naparów. Przykładem jest kwiat jasnoty białej. Zrobiona z niego herbata ma działanie wykrztuśne.
 

Zioła mogą pomóc również osobom zmagającym się z innymi dolegliwościami. Przykładem jest liść herbaty, który zapobiega nieprzyjemnym objawom ze strony układu pokarmowego czy moczowego.
 

Jakie zioła sypkie oferujemy na i-Apteka.pl?

Na stronie i-Apteka.pl dostępne są rozmaite zioła sypkie, które sprawdzą się w każdej kuchni. Wśród nich wyróżnić można m.in.:
 

  • czosnek niedźwiedzi, który korzystnie wpływa na układ pokarmowy, oddechowy i krwionośny;
  • babkę jajowatą, będącą źródłem błonnika;
  • gojnik, działający przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie;
  • kłącze perzu, które wykazuje działanie moczopędne, przeciwgorączkowe, bakteriobójcze.
pixel