Leki na grzybicę i świerzb bez recepty
Problemy dermatologiczne w postaci swędzących, łuszczących się zmian skórnych, mogą świadczyć o pojawieniu się zakażenia grzybiczego lub świerzba. Schorzenia te, dotykają coraz większą grupę populacji - w różnym wieku, z różnych środowisk i stają się problemem cywilizacyjnym. Wysoki poziom higieny, świadoma profilaktyka i leczenie dermatologiczne we wczesnym stadium rozwoju choroby, dają duże szanse na pozbycie się problemu w zarodku lub na całkowite jego uniknięcie. Charakterystyczne swędzenie, pękająca skóra, nadmierna potliwość - zwłaszcza stóp i przestrzeni międzypalcowych są jednymi z symptomów grzybicy w której leczeniu wskazane są preparaty zawierające olejek z drzewka herbacianego, klotrimazol, terbinafinę. Świerzb charakteryzuje się zmianami w postaci norek świerzbowych, świądem - głównie w nocy oraz przeczosami. Leczenie świerzbu, prowadzone jest pod nadzorem dermatologicznym, a jednym ze wskazanych preparatów - dostępnych również u nas jest płyn Novoscabin.
Skuteczne leki na grzybicę bez recepty
Grzybica stóp stanowi poważny problem natury estetycznej i daje uciążliwe objawy. Dyskomfort w postaci pieczenia i świądu można skutecznie zwalczać, stosując leki na grzybicę. W naszej aptece internetowej oferujemy szeroką gamę wyrobów medycznych dostępnych bez recepty. Grzybica paznokci i stóp może być leczona poprzez stosowanie leków o działaniu miejscowym, takich jak maści, żele i kremy. W przypadku bardziej zaawansowanego stadium choroby lub grzybicy w postaci głębokiej może być wymagane podanie leków ogólnoustrojowych (doustne lub dożylne).
Leki bez recepty na świerzb
Innym uciążliwym problemem, z którym boryka się wiele osób, może być występowania świerzbu, który wywoływany jest przez zakażenie wierzbowcem ludzkim. Do zakażenia dochodzi na skutek kontaktu z osobą chorą. Można je zwalczać, stosując miejscowo maść na świerzb lub lek na świerzb w płynie lub innej postaci. Przyjmując leki na świerzb, warto wspomagać kurację poprzez stosowanie innych preparatów, które zapobiegają ponownym zakażeniom i prowadzą do szybszego wyzdrowienia, np. zasypkę do stóp czy dezodorant, który pomaga w utrzymaniu higieny obuwia.
Co to jest grzybica?
Grzybica to grupa chorób zakaźnych wywołanych przez grzyby chorobotwórcze, które często atakują skórę i błony śluzowe, a także paznokcie. Bardzo łatwo się nią zarazić, gdyż osoba zarażona rozsiewa złuszczony martwy naskórek. Wyróżniamy grzybicę powierzchniową i głęboką, występującą wewnątrz organizmu.
Przyczyny i objawy grzybicy
Grzybica bardzo łatwo zagnieżdża się na rozmaitych powierzchniach, dlatego wystarczy krótki kontakt ze skórą, by nastąpiło zainfekowanie. Grzybicą można się zarazić poprzez:
- korzystanie ze wspólnego prysznica, ubikacji lub wanny,
- noszenie lub przymierzanie pożyczonego obuwia (np. w sklepie lub wypożyczalni łyżew),
- kontakt skóry ze źle zdezynfekowanymi narzędziami do zabiegów pielęgnacyjnych paznokci,
- korzystanie z hotelowych ręczników, pościeli,
- bezpośredni kontakt z zainfekowaną osobą lub zwierzęciem,
- stosowanie antybiotyków, bez ochrony probiotycznej.
Do objawów grzybicy zaliczamy:
- osłabienie,
- zmęczenie,
- zmiany skórne,
- deformację lub schodzenie paznokci,
- bóle stawów,
- odczyny ropne w miejscu zainfekowanej tkanki,
- nudności,
- wymioty,
- podrażnienia,
- ból w obrębie zainfekowanego miejsca,
- biegunkę,
- łuszczenie się skóry,
- zaczerwienienie,
- swędzenie.
Oczywiście powyższe objawy stanowią zestawienie ogólnych dolegliwości - wszystko zależy od rodzaju grzybicy i poziomu jej rozwoju. Przypadłość ta nie mija samoistnie, dlatego należy zastosować leki na grzybicę, które pomogą pozbyć się infekcji i zapobiegać jej nawrotom.
Co zawierają leki na grzybicę?
Leki na grzybicę w zależności od przeznaczenia i ukierunkowania na konkretny rodzaj grzybicy, zawierają zróżnicowany skład. Często są to składniki o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym swędzenie, a także substancje przeciwgrzybiczne, które doprowadzają do obumierania grzybów i hamują ich namnażanie. Wśród składników leków i preparatów na grzybicę możemy znaleźć najczęściej m.in. terbinafiny chlorowodorek, drzewo herbaciane, klotrimazol, kwas borowy, kwas salicylowy, kwas galusowy, kwas octowy, taninę, metylu salicylan, etanol, glicerynę, kwas mlekowy, resacetofenon, olaminę i wiele innych.
Co to jest świerzb?
Świerzb jest chorobą zakaźną wywołaną przez roztocza Sarcoptes scabiei. Atakuje zarówno zwierzęta jak i ludzi. Konieczne jest leczenie farmakologiczne, gdyż choroba nie mija samoistnie i może nieść za sobą poważne powikłania.
Przyczyny i objawy świerzbu
Przyczyną wystąpienia świerzbu jest działalność pasożyta, który drąży tunele w naskórku, żywiąc się keratyną. W tunelach składa jaja, których okres wylęgu trwa do 3 tygodni. Objawy w postaci swędzenia są reakcją na wydzieliny pasożyta, którego rozmnażaniu sprzyja dodatkowo podwyższona temperatura ciała.
Co zawierają leki na świerzb?
Skuteczne leki na świerzb obejmują maści, kremy, płyny i tabletki. Leki na świerzb zawierają najczęściej benzoesanu benzylu, permetrynę, krotamiton, ciekłą parafinę, olejek herbaciany. Mają za zadanie zabić pasożyta i złagodzić objawy jego obecności. Niejednokrotnie zaleca się, by profilaktycznym leczeniem objąć wszystkich domowników, by nie doszło do ponownego zakażenia. Leki dostępne bez recepty na świerzb nie umożliwią wyleczenia, ale znacznie złagodzą dolegliwości. W ich skład wchodzą substancje nawilżające i przyspieszające gojenie się ran, jakie pozostawia pasożyt na powierzchni skóry.