Glukometry do mierzenia cukru oraz paski testowe do glukometrów
Nowoczesne glukometry to podstawowe urządzenie dla diabetyków. Służą do pomiaru oraz kontroli poziomu glukozy we krwi. Najczęściej materiał pobiera się z opuszka palca, a na wynik czeka się kilkadziesiąt sekund. Sama procedura jest intuicyjna i szybka, a różnorodność urządzeń pozwala dopasować idealne rozwiązanie do swoich potrzeb.
Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom dokładamy wszelkich starań aby w naszej ofercie znalazły się aparaty do mierzenia poziomu cukru - glukometry oraz paski testowe i lancety wyłącznie rekomendowanych i godnych zaufania producentów, takich jak np. Accu-Chek.
Precyzyjne i bezpieczne glukometry
Glukometry, jakie oferujemy na i-apteka.pl, są precyzyjne, trwałe i bezpieczne. W wielu wariantach są również wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwiają codzienne korzystanie. Oczywiście poszczególne urządzenia różnią się również ceną oraz niezbędnymi akcesoriami. Glukometry muszą być przede wszystkim praktyczne i niezawodne. W dużym stopniu pomiar ma wpływ na zdrowie oraz na przykład na ilość zażywanych leków. Przenośne glukometry Glucosense sprawdzają się więc przy monitorowaniu przebiegu cukrzycy niezależnie od jej powodów czy też dodatkowych okoliczności. A dzięki temu nie ma konieczności wykonywania badań laboratoryjnych w celu sprawdzenia poziomu cukru we krwi.
Glukometry - kompaktowe urządzenia do pomiaru poziomu cukru we krwi
Glukometry, czyli przenośne urządzenia są kompaktowe i dzięki temu można je mieć zawsze przy sobie. Mają bardzo proste działanie. Wystarczy uruchomić glukometr do mierzenia cukru, wsunąć pasek i nanieść kroplę krwi w odpowiednie miejsce paska. Sprzęt dokonuje pomiaru przy wykorzystaniu metody fotometrycznej lub elektrochemicznej, ale w każdym wariancie odczyt odbywa się automatycznie i co istotne analizowane są zmiany, a wynik pacjent otrzymuje w zapisie liczbowym, co ułatwia porównywanie kolejnych parametrów oraz oczywiście monitorowanie choroby.
Jak często używać glukometru?
Po glukometr z paskami najczęściej sięgają diabetycy. To rewelacyjne narzędzie diagnostyczne, szczególnie jeśli regularnie dokonuje się pomiarów. W ten sposób można sprawdzić skuteczność leczenie oraz diety, a także reagować w przypadku gwałtownych wahań stężenia glukozy we krwi. Poza tym praktyczne glukometry są również wykorzystywane w profilaktyce cukrzycy szczególnie u tych osób, u których istnieje obciążenie genetyczne. Glukometru używa się kilka razy dziennie. Zasada jest taka, by badanie wykonywać na czczo i 2 godziny po każdym spożytym posiłku. Niezbędne są również odpowiednie paski do glukometru. Je umieszcza się w gnieździe testowym i po zdjęciu nasadki nakłuwacza i zamontowaniu lancetu igłą nakłuwa się palec na tyle głęboko, by krew swobodnie wypłynęła. Następnie do kropli przykłada się pasek tak długo, aż urządzenie nie da sygnału dźwiękowego. Na ekranie natomiast pojawia się wynik. Należy go zanotować wraz z datą i godziną oraz okolicznościami. Dzięki temu łatwiej jest monitorować chorobę i dobrać odpowiedni model leczenia.
Bezinwazyjne glukometry
Poza standardowymi glukometrami z igłą coraz popularniejsze są modele bezinwazyjne, które skanują ukrwione partie skóry. Takie badanie w przypadku nagłych wahań musi być jednak potwierdzone metodą tradycyjną. Od systemu działania jest również uzależniona cena urządzenia, choć warto zwrócić uwagę, że w podstawowej wersji waha się ona w okolicach kilkudziesięciu złotych. Pacjenci dodatkowo muszą jednak pamiętać o koniecznych akcesoriach. Zobacz, które glukometry będą najlepsze dla ciebie.
Jak należy czyścić glukometry?
Glukometry wymagają regularnego czyszczenia. Ze względu na różnorodność modeli, w kwestii zachowania higieny urządzenia, należy zastosować się do wskazówek producenta, udzielonych w ulotce produktu. Standardowo, glukometry należy czyścić wodą, bez detergentów. Wystarczy zwilżyć ściereczkę wodą i przetrzeć ekran oraz obudowę. W przypadku zabrudzenia prowadnicy testu paskowego należy zsunąć osłonę prowadnicy i za pomocą ściereczki lub patyczka kosmetycznego usunąć zabrudzenia. Pamiętaj, by przetrzeć wyczyszczone elementy „na sucho”, a następnie ponownie umieścić osłonę w glukometrze. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie będzie sprawne i wskaże prawidłowy pomiar.