Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki na biegunkę i zatrucie pokarmowe bez recepty

( ilość produktów: 118 )

Leki na biegunkę, suplementy diety, środki specjalnego przeznaczenia medycznego oraz preparaty uzupełniające niedobory elektrolitowe w przebiegu biegunki i zatrucia pokarmowego. Klasyczne preparaty zawierające aktywny węgiel, środki probiotyczne, znane i polecane leki na biegunkę zawierające: loperamid, tianinian, nifuroksazyd oraz preparaty nawadniające, których zadaniem jest przeciwdziałanie odwodnieniu organizmu i utraty cennych mikroelementów. W ofercie znajdują się preparaty bezpieczne i dostosowane do potrzeb niemowląt, małych dzieci i osób dorosłych.

Przyczyny zatrucia pokarmowego

Zatrucie pokarmowe nie jest jedynie dyskomfortem i zwykłą przypadłością, a częstą przyczyną poważniejszych komplikacji zdrowotnych. W skrajnych przypadkach może nawet skutkować zgonem. Nie należy zatem ignorować powagi problemu i skutecznie się przed nim chronić. By było to możliwe, warto wiedzieć, co może je wywołać w naszym organizmie. Do głównych przyczyn zatrucia pokarmowego należą:

  • Zatrucie grzybicze - następuje w momencie spożycia produktów zanieczyszczonych pleśnią. Najczęściej tego rodzaju zatrucie pokarmowe ma charakter przewlekły i wiąże się z długotrwałym oraz konsekwentnym leczeniem.
  • Zatrucie bakteryjne - wynika ze spożycia pokarmów zainfekowanymi żywymi bakteriami i ich toksynami. Powyższe zatrucie dzielimy na trzy podgrupy: toksykoinfekcję, nazywaną także zatruciem mieszanym, infekcję oraz intoksykację.
  • Zatrucie wirusowe - najczęściej skutkuje zapaleniem jelit i żołądka, a kluczową rolą do wyzdrowienia jest uzupełnianie płynów.
  • Zatrucie pasożytnicze - występuje w wyniku zjedzenia niedokładnie umytych warzyw i owoców, surowego mięsa czy kawioru, które mogą być siedliskiem larw i jaj pasożytów. W tym przypadku istotną rolę w walce z zatruciem odgrywają dobrze dobrane antybiotyki, a leki na biegunkę i na zatrucie pokarmowe będą wspomagać leczenie.

 

Objawy zatrucia pokarmowego

W zależności od przyczyny zatrucia pokarmowego objawy mogą być różne, występować zmiennie lub jednocześnie. Podobnie jest z czasem ich trwania i nasileniem. Do uogólnionych objawów zatrucia pokarmowego zaliczamy:

  • biegunkę,
  • ból brzucha,
  • bóle głowy,
  • nudności i wymioty,
  • zaczerwienienie i świąd skóry,
  • duszności i problemy z oddychaniem,
  • przyspieszona akcja serca,
  • duszności,
  • odwodnienie,
  • krwawe stolce,
  • zaburzenia połykania,
  • nadmierna potliwość,
  • zawroty głowy,
  • gorączka,
  • drętwienie kończyn,
  • osłabienie,
  • bóle mięśni.

 

Większość objawów mogą łagodzić lub całkowicie zniwelować leki na zatrucie pokarmowe, ale warto przypomnieć, że niektórych z nich nie powinny przyjmować kobiety w ciąży, chyba że lekarz prowadzący zaleci inaczej.

W tej kategorii dostępne są leki na zatrucie pokarmowe i leki na biegunkę oraz zalecane do przyjmowania w okresie antybiotykoterapii, a także po jej zakończeniu. Ich zadanie polega na skutecznym eliminowaniu takich objawów, jak biegunka oraz wymioty, a także uzupełnianiu niedoborów elektrolitów, które mogą powstać w przebiegu choroby.

Co na zatrucie pokarmowe?

W pozbyciu się przykrych objawów zatrucia pokarmowego pomocny jest lek przeciw wymiotom i biegunce. W naszej aptece oferujemy wiele takich produktów, co pozwala na dopasowanie preparatu do potrzeb konkretnego pacjenta. Wśród dostępnych produktów dostępne są leki przeznaczone dla różnych grup wiekowych, w tym dla dzieci oraz niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Mogą występować w różnej postaci, np. w formie tabletek, syropów, a także jako leki na biegunkę i na wymioty w saszetkach oraz kapsułkach. Zatrucie pokarmowe może powodować groźne w skutkach odwodnienie i przyczyniać się do zaburzenia równowagi elektrolitycznej. Dlatego w tej kategorii dostępne są również preparaty, które pomagają w nawodnieniu i uzupełnieniu powstałych niedoborów mikroelementów.

 

Czym jest biegunka?

Biegunka to oddawanie płynnego, półpłynnego lub bardzo luźnego stolca częściej niż 3 razy na dobę. Może trwać kilka dni, jednak jej ostra i przewlekła forma może przekraczać 2 tygodnie.

 

Skuteczne leki na biegunkę bez recepty

Leki na biegunkę muszą odznaczać się szybkością działania. Mimo że biegunka może mieć różne podłoże (bakteryjne, wirusowe czy nastąpić w wyniku zatrucia), jej skutkiem może być odwodnienie i spadek poziomu elektrolitów. Leki na biegunkę muszą zatem skutecznie zahamować „problem”, dlatego będą zawierać substancje zagęszczające treść jelitową jak również składniki pomocnicze, które wyrównają florę bakteryjną. Tabletki na biegunkę są popularnym środkiem, po który sięgają dorośli, natomiast saszetki na biegunkę sprawdzą się u dzieci i osób starszych, ponieważ często zawierają substancje smakowe, które ułatwiają zażycie leku.

 

Leki na biegunkę i zatrucia pokarmowe a ciąża

Nasze leki na zatrucia pokarmowe są starannie dobranymi formułami, które działają bezpiecznie i efektywnie. W okresie ciąży, kiedy troska o zdrowie jest szczególnie ważna, oferujemy produkty, które eliminują toksyny, przywracają nawodnienie i przynoszą ulgę, nie zagrażając zdrowiu dziecka.

 

Bezpieczeństwo jest u nas na pierwszym miejscu, więc zanim przyjmiesz leki na biegunkę w ciąży, pamiętaj o:

 

  1. Konsultacji z lekarzem – przed użyciem leków w okresie ciąży, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, by dostosować terapię do indywidualnych potrzeb.
  2. Bezpiecznych składnikach – nasze produkty zawierają składniki bezpieczne dla kobiet ciężarnych, eliminując ryzyko negatywnego wpływu na rozwijający się płód.
pixel