Leki na uspokojenie i bezsenność bez recepty
Suplementy diety i leki na uspokojenie dla osób dorosłych, oparte na naturalnych, ziołowych formułach, które nie obciążają organizmu i nie wywołują dokuczliwych skutków ubocznych. Oferta łączy całą gamę preparatów o działaniu: uspokajającym, ułatwiającym zasypianie i poprawiających jakość snu oraz działających przeciwstresowo i antydepresyjnie do których należą: Suplementy Dopellherz, Camelis, Depresanum, Deprim, Destresan, Kalms, Neopersen.
Bezsenność to poważny i powszechnie pojawiający się we współczesnym społeczeństwie problem. Skarży się na nią coraz więcej osób w różnym wieku. U jego podłoża mogą leżeć przewlekle choroby, zaburzenia psychiczne, stany lękowe i stres, a także niekorzystne działanie niektórych leków, uzależnienia i nieodpowiednia higiena snu. Jego rozwiązaniem jest skuteczny środek na bezsenność.
Dla kogo preparaty na bezsenność?
Bezsennością określamy zarówno stan, w którym występują trudności z zasypianiem, jak i utrzymaniem snu i zbyt wczesnym wybudzaniem się z niego. Ponieważ jedną z przyczyn mogą być pojawiające się w codziennym życiu stresujące wydarzenia, wysoką skuteczność w zwalczaniu bezsenności mogą wykazywać tabletki na uspokojenie. Nie tylko ułatwiają zasypianie, ale poprawiają też jakość snu. Oparte na ziołowych formułach nie będą obciążać organizmu i wywoływać skutków ubocznych. Pomogą osobom, które szukają bezpiecznych, a zarazem skutecznych środków o działaniu uspokajającym i antydepresyjnym.
Kiedy warto sięgnąć po leki na uspokojenie bez recepty?
Stres, lęki i ciągły strach - te uczucia towarzyszą coraz większej ilości osób. Bez względu na wiek, pochodzenie i wykonywany zawód codziennie spotykamy się ze stresogennymi czynnikami. Strach przed problemami finansowymi, troska o zdrowie swoje i bliskich czy ważny egzamin może być przyczyną stresowej sytuacji i bezsenności. W takich wypadkach warto sięgnąć po tabletki na uspokojenie i sen. Warto jednak wspomnieć, że leki na uspokojenie bez recepty nie powinny stać się naszą nową codziennością, a wsparciem w radzeniu sobie z okresowym stresem czy lękiem. W przypadku nasilających się dolegliwości, może się okazać, że potrzebujemy specjalistycznej i fachowej opieki psychiatrycznej, a lekarz przepisze nam leki na uspokojenie na receptę.
Co najczęściej zawierają leki uspokajające?
Najczęściej leki na uspokojenie dostępne bez recepty posiadają naturalny i ziołowy skład. Znajdziemy w nim walerianę, melisę, szafran, mniszek lekarski, arktyczny korzeń, szyszkę chmielu, dziurawiec zwyczajny, rumianek, kwas foliowy i lawendę. Oczywiście to nie wszystkie składniki jakie możemy znaleźć w każdym produkcie, ale leki uspokajające zazwyczaj posiadają tego typu zbliżony skład.
Działanie leków uspokajających
Leki na uspokojenie działają kojąco na układ ośrodkowy układ nerwowy, uodparniają na stres, a także działają antydepresyjnie. Łagodzą ogólne napięcie i rozdrażnienie, a część z nich ułatwia zasypianie. Pomagają osiągnąć stan relaksu poprzez oddziaływanie na korę mózgową, a wszystko zależy od kombinacji składu preparatu. Właśnie z tego powodu przy zakupie powinniśmy kierować się naszymi potrzebami i oczekiwaniami co do rezultatów. Ponieważ leki uspokajające mają często wpływ nasenny, należy brać je o odpowiednich porach - tu wskazówki znajdziemy po konsultacji z farmaceutą, lekarzem lub dowiemy się z ulotki dołączonej do preparatu. Warto jednak pamiętać, że mogą zaburzać nasze funkcje motoryczne, a w takim wypadku nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.
Leki na uspokojenie w ciąży
Syntetyczne leki uspokajające mogą mieć negatywny wpływ na płód, dlatego kobietom w ciąży zaleca się korzystanie z naturalnych środków uspokajających. W żaden sposób nie zaszkodzą rozwijającemu się dziecku i wpłyną kojąco na układ nerwowy matki. Świetnie sprawdzają się herbatki z melisy czy waleriany, a także kombinacja tych ziół w formie kapsułek. Często dodatkową pomocą relaksacyjną i „lekiem” mogą być ćwiczenia, joga lub muzykoterapia.
Leki na uspokojenie dla osób starszych
Leki na uspokojenie dla osób starszych powinny być szczególnie delikatne ze względu na choroby współistniejące oraz inne środki przyjmowane przez seniorów (by nie wchodziły w interakcję). Preparaty ziołowe oraz leki OTC opracowane z myślą o seniorach są skuteczne, ale nie wpływają negatywnie na ich samopoczucie, tj. nie zaburzają postrzegania świata czy koncentracji. Są jednak często niezbędne w okresie silnego wzburzenia, dezorientacji czy demencji, która może wywoływać niepokój czy stany złości. Ponadto mają urozmaiconą formę stosowania, co ułatwia aplikację w przypadku pacjentów niewspółpracujących.
Jakie leki na uspokojenie i bezsenność znajdziesz w naszej aptece?
Współcześnie, tempo życia nieustannie przyspiesza. A stres, który jest nieodłącznym elementem codzienności, sprawia, że rośnie liczba osób zmagających się z niepokojem i problemami ze snem. Rozwiązaniem mogą okazać się leki na uspokojenie i bezsenność, jakie oferujemy w naszej aptece internetowej i-Apteka.pl. Nasz szeroki asortyment został starannie dobrany, aby wspierać zdrowie psychiczne oraz poprawiać jakość snu naszych klientów.
Leki na bezsenność i uspokojenie, jakie oferujemy to m.in.:
- Kapsułki — łatwe do połknięcia, działają szybko i efektywnie, pomagają wyciszyć umysł i przygotować ciało do snu, np. Ashwagandha, Gaba.
- Tabletki — różnorodność dawek pozwala na indywidualne dostosowanie terapii, np. Depremin, Neurocytal.
- Czopki — alternatywa dla rodziców poszukujących szybkiego sposobu na złagodzenie stanów niepokoju u niemowląt i małych dzieci, np. Viburcol.
- Krople i olejki — naturalne metody na uspokojenie, idealne do stosowania przed snem lub w ciągu dnia, aby złagodzić napięcie, np. Allnutrition Cannabi Oil, krople walerianowe.
- Płyn — doskonały wybór dla osób szukających szybkiego sposobu na złagodzenie stresu i lęku, np. INTRACTUM Hyperici.
- Saszetki — wygodne w użyciu, można je zabrać wszędzie, doskonałe w podróży, np. herbatki Fix.
- Herbaty — naturalne i relaksujące, wspomagają organizm w walce ze stresem, np. APTEO herbata uspakajająca z pomarańczą.
- Syrop — łagodna forma, często wybierana dla dzieci i osób w podeszłym wieku, np. Antinervinum.
- Żelki — innowacyjna, smaczna forma terapii, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym pacjentom, np. Zzzquil Natura.