Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Helicobacter Test 1szt.

  • Helicobacter Test wykrywa specyficzne przeciwciała, które pojawiają sił w odpowiedzi organizmu człowieka na zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Test wykonuje się z krwi z palca.
Helicobacter Test 1szt.
Producent: Hydrex
Kod produktu: 3324
26,32 zł
/ opakowanie + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Opis produktu:

Helicobacter Test do użytku domowego to prosta i skuteczna metoda na wykrycie bakterii Helicobacter pylori we krwi. Test Helicobacter to pełen zestaw akcesoriów niezbędnych do wykonania nieinwazyjnego oraz bezbolesnego badania: płytka testowa, pipetka, pojemnik z zakraplaczem, lancet do nakłucia, środek do dezynfekcji oraz instrukcja obsługi. Wykonanie testu w warunkach domowych nie jest skomplikowane, a jednorazowy test może być doskonałym narzędziem w diagnostyce, takich schorzeń jak: wrzody żołądka i dwunastnicy. Wskazaniem do wykonania testu na obecność Helicobacter pylori we krwi są: trwające od dłuższego czasu zaburzenia trawienne, problemy z regularnym wypróżnianiem, dokuczliwe wzdęcia, uczucie ciężkości w jamie brzusznej oraz ból żołądka. Po wykonaniu testu Helicobacter marki Hydrex otrzymujemy wynik potwierdzający czy przeciwciała anty. H. pylori są obecne we krwi, test nie wskazuje przeciwciał ilościowo. Badanie trwa krótko i w zaledwie 15 minut otrzymujemy wiarygodny wynik.

 

Jeszcze 25 lat temu chorobę wrzodową wiązano ze stresem i stylem życia. Obecnie wiadomo, że przyczyną ponad 90% wrzodów dwunastnicy, 60% - 80% wrzodów żołądka i większości przewlekłych nieżytów żołądka jest zakażenie bakteryjne spowodowane obecnością bakterii Helicobacter pylori.

Zakażenie różnymi szczepami bakterii Helicobacter pylori (Helikobakter) występuje na całym świecie średnio u 60% populacji, jednakowo często u obu płci. Polska należy do krajów o bardzo wysokim odsetku populacji zakażonej H. pylori; ocenia sił, że infekcją objęte jest 70% populacji, podczas gdy w USA i krajach Europy zachodniej zakażenie dotyczy 30% populacji.

Helicobacter Test wykrywa specyficzne przeciwciała, które pojawiają sił w odpowiedzi organizmu człowieka na zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Test wykonuje sił z krwi z palca. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych prążków na płytce testowej w czasie 15 minut.

SKŁAD OPAKOWANIA

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania:

  • 1 aluminiowa szczelnie zamknięta kopertka, w której znajduje się:
  • 1 płytka testowa, 1 plastikowa pipetka i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 pojemnik z zakraplaczem zawierający diluent
  • 1 sterylny lancet do nakłucia palca
  • 1 płatek odkażający do dezynfekcji opuszki palca
  • 1 instrukcja wykonania testu

UWAGI PRZED WYKONANIEM TESTU

  • Test jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.
  • Opakowanie Helicobacter Test należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-30stC). Nie zamrażać.
  • Nie używać testu po dacie ważności umieszczonej na opakowaniu. Nie używać testu w przypadku, gdy opakowanie foliowe jest uszkodzone.
  • Test jest przeznaczony tylko do jednokrotnego użycia.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

WYKONANIE BADANIA

 

  • Tuż przed wykonaniem badania dokładnie umyć ręce mydłem, wypłukać wodą i wysuszyć.
  • Rozerwać foliową kopertkę wzdłuż nacięcia i wyjąć z niej tylko płytkę testową i plastikową pipetkę. Środek pochłaniający wilgoć wyrzucić.
  • Wziąć do ręki nakłuwacz i wcisnąć do środka żółty element aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia świadczącego o tym, że nakłuwacz jest aktywny.
  • Usunąć żółty element wykręcając go w lewą lub w prawą stronę.
  • Zdezynfekować opuszkę palca serdecznego lub środkowego przy pomocy płatka odkażającego. Zwiększyć ukrwienie opuszki przez masowanie palca w kierunku od nasady palca do jego końca.
  • Przyłożyć nakłuwacz do zdezynfekowanej opuszki palca tak, aby ściśle przylegał i nacisnąć przycisk zwalniający sprężynę. Ostrze automatycznie i w bezpieczny sposób schowa się do obudowy nakłuwacza.
  • Lekko pomasować palec, aby uzyskać większą kroplę krwi.
  • Trzymając pipetkę w pozycji poziomej, zbliżyć jej końcówkę do kropli krwi. Nie ściskać przy tym ani samej pipetki, ani opuszki palca. Pod wpływem sił kapilarnych krew zacznie wpływać do pipetki. Pipetkę trzymać przytkniętą do kropli tak długo, aż krew wypełni ją do czarnej kreski. Unikać pęcherzyków powietrza. Jeśli jest taka potrzeba, jeszcze raz pomasować palec.
  • Ściskając pipetkę, wprowadzić krew do okrągłego okienka na płytce testowej. Pipetkę należy trzymać pionowo, w odległości ok. 1 cm od powierzchni okienka.
  • Odczekać aż krew zostanie całkowicie wchłonięta. Odkręcić nakrętkę buteleczki z diluentem i nie zwlekając wprowadzić do okrągłego okienka na płytce testowej 3 pełne krople diluentu. Buteleczkę z diluentem trzymać pionowo, również w odległości ok. 1 cm odpowierzchni okienka.
  • Odczytać wynik testu w czasie 15 minut od momentu dodania diluentu. Nie brać pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 30 minut.

 

INTERPRETACJA WYNIKU TESTU

Wynik dodatni
W okienku wynikowym pojawiają się dwie linie: prążek testowy T i prążek kontrolny C. Prążek T może być słabszy, taki sam lub wyraźniejszy niż prążek C. Intensywność zabarwienia linii, które pojawiają się w okienku wynikowym nie ma wpływu na interpretację wyniku testu.

Wynik ujemny
W okienku wynikowym pojawia się tylko jedna linia: prążek kontrolny C. Prążek testowy T nie pojawia się

Wynik nieważny
W okienku wynikowym nie pojawia się żadna linia lub pojawia się tylko linia testowa T. W takim przypadku nie ma możliwości interpretacji wyniku testu i badanie należy powtórzyć z nowej próbki krwi i używając nowego testu.

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ PYTANIA

1. Na czym polega działanie testu Helicobacter Test?

Helicobacter Test wykrywa przeciwciała IgG swoiste dla bakterii Helicobacter pylori. Przeciwciała te występują w organizmie człowieka zakażonego bakterią H. pylori. Helicobacter Test jest testem skriningowym; uzyskany tym testem wynik podaje jedynie czy przeciwciała anty-H. pylori są we krwi obecne czy nie, test nie podaje poziomu tych przeciwciał. Helicobacter Test jest pomocny w diagnozowaniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych spowodowanych obecnością bakterii Helicobacter pylori w organizmie człowieka.

2. Czy wynik testu może być nieprawidłowy?

Wynik testu jest pewny tylko wtedy, gdy badanie jest wykonane dokładnie według instrukcji. Wynik testu może być nieprawidłowy również wówczas, gdy płytka testowa ulegnie zawilgoceniu lub gdy ilość krwi wprowadzonej do okrągłego okienka jest niewystarczająca. Przy pobieraniu krwi należy zwrócić uwagę, aby wypełniła ona pipetkę do czarnej kreski. Kropla krwi wprowadzana do okrągłego okienka na płytce testowej powinna być mała, ale pełna, bez pęcherzyków powietrza.

3. Jak interpretować wynik testu, jeśli intensywność linii jest różna?

Barwa i intensywność linii pojawiających się w okienku wynikowym nie mają znaczenia przy interpretacji wyniku testu. Pojawiające się prążki powinny być widoczne i w pełni zarysowane.

4. Co oznacza linia, która pojawia się pod literką C na płytce testowej?

Jest to linia kontrolna. Pojawienie się barwnego prążka pod literką C świadczy o tym, że test działa prawidłowo, jak również badanie zostało wykonane prawidłowo.

5. Czy po czasie dłuższym niż 30 minut wynik testu będzie w dalszym ciągu wiarygodny?

Nie. Wynik testu powinien być odczytany w czasie 15 minut od momentu dodania diluentu, a wynik wiarygodny utrzymuje się do 30 minut.

6. Co należy zrobić w przypadku uzyskania dodatniego wyniku testu?

Dodatni wynik testu oznacza, że w badanej krwi występują przeciwciała IgG anty-H.pylori. Obecność tych przeciwciał świadczy o aktualnym lub przebytym zakażeniu organizmu bakterią Helicobacter pylori. Jednak w celu postawienia ostatecznej diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia, należy zwrócić się do lekarza.

7. Co należy zrobić w przypadku uzyskania ujemnego wyniku testu?

Ujemny wynik testu oznacza, że w badanej krwi nie występują przeciwciała IgG anty-H. pylori. Jeśli jednak powtarzają się dolegliwości jelitowo-żołądkowe, należy zwrócić się po pomoc do lekarza.

Jakiego wyniku mogę się spodziewać po przebyciu terapii leczniczej?

Najprawdopodobniej będzie to wynik dodatni. Poziom przeciwciał IgG anty-H. pylori utrzymuje się na poziomie wykrywalnym przez co najmniej rok po zastosowaniu skutecznej terapii leczniczej. Helicobacter Test, podobnie jak i inne szybkie testy skriningowe wykrywające przeciwciała, nie jest przeznaczony do oceny skuteczności wyleczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Helicobacter Test 1szt.

2021-08-18

Wszystko, co musisz wiedzieć o Helicobacter pylori

Wszystko, co musisz wiedzieć o Helicobacter pylori
Co to jest Helicobacter pylori, jak wykryć zakażenie, jak można się zarazić i jak leczyć dolegliwości wywołane przez Helicobacter pylori? Gdzie wykonać badanie na obecność tej bakterii i czy testy na Helicobacter są skuteczne? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w naszym artykule.
pixel