Polecane produkty
Apap - opis produktu:
Apap to lek w postaci tabletek, zawierający w składzie paracetamol w dawce 500mg. Paracetamol jako substancja czynna działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo, dlatego lek Apap może być stosowany w celu złagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek Apap zalecany jest także w przebiegu przeziębienia i grypy. Lek Apap może być także zastosowany w celu złagodzenia bólu i gorączki często występujących np. po szczepieniu. Tabletki Apap są niewielkiego rozmiaru i dodatkowo powlekane są specjalnym woskiem, który ułatwia ich połykanie. Substancja czynna - paracetamol uwalnia się szybko (wystarczą 3 minuty), co przyspiesza działanie leku. Lek Apap dostępny jest w każdej aptece bez recepty, a lek dostępny jest w opakowaniach różnej wielkości. Apap 500mg może być przyjmowany przez dorosłych, jak również dzieci i młodzież w wieku powyżej 12 lat. Przed zastosowaniem leku wskazane jet zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania tabletek Apap. Dawkowanie leku: dorośli od 1 do 2 tabletek dziennie (500-1000 mg paracetamolu), młodzież i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana (500 mg paracetamolu) na dobę.
APAP skład
1 tabletka Apap powlekana zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 500 mg
Apap - substancje pomocniczne:
Wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.
APAP działanie
Apap to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych leków przeciwbólowych dostępnych na rynku. Substancja czynna - Paracetamol działa poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym i tym samym blokuje ból. Paracetamol wskazany jest także w przebiegu grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych występujących z gorączką i ogólnym, złym samopoczuciem.
Kiedy stosować APAP?
Apap to lek stosowany jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe) oraz doraźnie jako środek przeciwgorączkowy.
Apap - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol. Ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Lek nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży. Preparat w kroplach i zawiesinie nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 m.ż. U dzieci poniżej 12 r.ż. w postaci tabletek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.
Apap - dawkowanie:
Lek przyjmuje się drogą doustną. Dorośli 1-2 tabl. (500-1000 mg) 3-4 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo lub przeciwgorączkowo jednorazowo 1-2 tabl. (500-1000 mg).
Apap w ciąży
Ponieważ Apap zawiera paracetamol, który w małych dawkach nie wpływa na rozwój płodu, kobiety w ciąży mogą go bezpiecznie stosować. Najważniejsze jest jednak przestrzeganie zalecanej przez producenta lub lekarza dawki.
Apap przy karmieniu piersią
Apap mogą przyjmować kobiety karmiące piersią. Stwierdzono, że paracetamol będący składnikiem leku, nie zaburza laktacji, nie wpływa negatywnie na jej jakość oraz dziecko.
Apap a alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania Apapu. Może to doprowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby lub innych powikłań, które wymagać będą leczenia lub hospitalizacji.
Co ile można stosować Apap?
Określa się, że Apap powinno się przyjmować maksymalnie do 4 tabletek na dobę, z uwzględnieniem czterogodzinnych przerw pomiędzy kolejnymi dawkami.