Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

APAP 0,5 x 12 tabletek

  • Apap to lek zawierający 500mg Paracetamolu - stosowanego w stanach bólowych różnego pochodzenia oraz w przebiegu grypy i przeziębienia z występującą gorączką. Lek wskazany zwłaszcza w: bólach głowy, mięśni, zębów, bólach menstruacyjnych.
APAP 0,5 x 12 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 4635
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
10,58 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Apap - opis produktu:

Apap to lek w postaci tabletek, zawierający w składzie paracetamol w dawce 500mg. Paracetamol jako substancja czynna działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo, dlatego lek Apap może być stosowany w celu złagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek Apap zalecany jest także w przebiegu przeziębienia i grypy. Lek Apap może być także zastosowany w celu złagodzenia bólu i gorączki często występujących np. po szczepieniu. Tabletki Apap są niewielkiego rozmiaru i dodatkowo powlekane są specjalnym woskiem, który ułatwia ich połykanie. Substancja czynna - paracetamol uwalnia się szybko (wystarczą 3 minuty), co przyspiesza działanie leku. Lek Apap dostępny jest w każdej aptece bez recepty, a lek dostępny jest w opakowaniach różnej wielkości. Apap 500mg może być przyjmowany przez dorosłych, jak również dzieci i młodzież w wieku powyżej 12 lat. Przed zastosowaniem leku wskazane jet zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania tabletek Apap. Dawkowanie leku: dorośli od 1 do 2 tabletek dziennie (500-1000 mg paracetamolu), młodzież i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana (500 mg paracetamolu) na dobę.

APAP skład

1 tabletka Apap powlekana zawiera:

Substancję czynną: paracetamol 500 mg

Apap - substancje pomocniczne:

Wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

APAP działanie

Apap to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych leków przeciwbólowych dostępnych na rynku. Substancja czynna - Paracetamol działa poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym i tym samym blokuje ból. Paracetamol wskazany jest także w przebiegu grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych występujących z gorączką i ogólnym, złym samopoczuciem.

Kiedy stosować APAP?

Apap to lek stosowany jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe) oraz doraźnie jako środek przeciwgorączkowy.

Apap - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol. Ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Lek nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży. Preparat w kroplach i zawiesinie nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 m.ż. U dzieci poniżej 12 r.ż. w postaci tabletek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.

Apap - dawkowanie:

Lek przyjmuje się drogą doustną. Dorośli 1-2 tabl. (500-1000 mg) 3-4 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo lub przeciwgorączkowo jednorazowo 1-2 tabl. (500-1000 mg).

Apap w ciąży

Ponieważ Apap zawiera paracetamol, który w małych dawkach nie wpływa na rozwój płodu, kobiety w ciąży mogą go bezpiecznie stosować. Najważniejsze jest jednak przestrzeganie zalecanej przez producenta lub lekarza dawki.

Apap przy karmieniu piersią

Apap mogą przyjmować kobiety karmiące piersią. Stwierdzono, że paracetamol będący składnikiem leku, nie zaburza laktacji, nie wpływa negatywnie na jej jakość oraz dziecko.

Apap a alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania Apapu. Może to doprowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby lub innych powikłań, które wymagać będą leczenia lub hospitalizacji.

Co ile można stosować Apap?

Określa się, że Apap powinno się przyjmować maksymalnie do 4 tabletek na dobę, z uwzględnieniem czterogodzinnych przerw pomiędzy kolejnymi dawkami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o APAP 0,5 x 12 tabletek

5.00
Liczba opinii: 12
5
12
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2015-03-11
Na mnie super działa, najczęściej przy bólach głowy. W zasadzie reakcja w kilkanaście minut.
Jarek, Berło
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2015-02-02
W zasadzie to pomógł mi przy każdym typie bólu - na prawdę skuteczny lek.
Aneta, Głogów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2015-01-26
Stosuję doraźnie w przypadku mniejszego i większego bólu - bardzo skuteczny lek, u mnie ból znika w ciągu kilkunastu minut.
Karolin, Kraków
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2015-01-15
W moim przypadku najskuteczniejszy lek przeciwbólowy - ból ustępuje w zasadzie w kilka minut. U mnie problemem są przede wszystkim bóle głowy.
Iza, Kraków
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2015-01-02
Polecam, ale zakładając korzystanie raz na jakiś czas. Mnie pomaga. Mamie biorącej leki przeciwbólowe codziennie już nie bardzo.
Jarek, Szczecin
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-12-18
Bardzo szybka pomoc przy bólu głowy, kilka razy przy bólu zęba, również po leczeniu. Lek polecam.
Jacek, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-12-12
Skuteczne eliminuje ból - u mnie szczególnie chodzi o głowę i zęby, ale stosowany sporadycznie.
Marta, Tarnów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-12-10
Skuteczny, szybko działający lek, który stosuję doraźnie. Świetny produkt.
Kacper, Łódź
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-12-01
Super działa na bóle głowy, brzucha i zębów. Biorę raz na jakiś czas, bardzo szybko pomaga - mnie wystarczy pół tabletki.
Patryk, Przemyśl
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-11-20
Na mnie działa - trudno mi powiedzieć jak szybko, ale ból znika za każdym razem.
Paulina, Wilanów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-10-31
Na prawdę skuteczny i dający efekty - w moim przypadku po 15 minutach ból znika.
Jacek, Nawrotów
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2014-10-23
Ogólnie pozytyw, ale jeśli chodzi o moją żonę - ja biorę inny lek, ale wiem że i ten działa.
Jakub, Wodrzyn
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z APAP 0,5 x 12 tabletek

2024-10-04

Gorączka – przyczyny, objawy, leczenie

Gorączka – przyczyny, objawy, leczenie
Gorączka może mieć różne przyczyny, choć zwykle jest objawem infekcji. Leczenie gorączki polega na chłodzeniu ciała i stosowaniu leków przeciwgorączkowych.
2022-06-21

Ucho pływaka - czym jest to schorzenie i jak mu zapobiegać?

Ucho pływaka - czym jest to schorzenie i jak mu zapobiegać?
Zapalenie ucha zewnętrznego (ucho pływaka) to schorzenie, które może dotknąć każdego – osobę dorosłą i dziecko. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest długotrwała ekspozycja przewodu słuchowego zewnętrznego na działanie wody, która stwarza sprzyjające warunki dla rozwoju bakterii. Zbagatelizowanie objawów ucha pływaka może grozić poważnymi komplikacjami!
2021-04-26

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?
Ból głowy czasem atakuje znienacka i całkowicie paraliżuje codzienne funkcjonowanie. Skąd właściwie bierze się ból głowy? Przyczyn może być wiele, choć zdarza się, że nie da się określić powodów, dlaczego głowa nagle „pęka”. Jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie z różnymi rodzajami bólu głowy? Które leki przeciwbólowe będą najskuteczniejsze na napięciowy ból głowy?
2020-11-17

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?
Oprócz preparatów wspomagających leczenie objawów grypy i przeziębienia najczęściej kupowanymi przez Polaków medykamentami są dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Największy wybór substancji czynnych znaleźć można oczywiście w aptekach, jednak najpopularniejsze leki o działaniu przeciwbólowym w niskich dawkach można kupić także w obrocie pozaaptecznym.
2020-04-13

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?
Nadal nie znaleziono skutecznego leku na chorobę wywoływaną przez wirus SARS-Cov-2, choć lekarze na całym świecie nie ustają w poszukiwaniach. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest stosowanie leczenia objawowego, polegającego m.in. na zbijaniu wysokiej temperatury. U wielu zakażonych choroba przebiega łagodnie, wystarczające są powszechnie dostępne leki na gorączkę. Czy każdy lek jest bezpieczny przy Covid-19? Czy jednak prawdą jest, że ibuprofen może pogorszyć przebieg choroby?
2019-05-27

Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie

Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie
Życie kobiety determinowane jest przez jej cykl miesiączkowy, kilka dni krwawienia miesięcznego potrafi skutecznie zaprzepaścić weekendowe plany, przeszkodzić w wykonywaniu obowiązków zawodowych, a nawet w codziennym funkcjonowaniu. Ponad 40% kobiet odczuwa bardzo silne bóle menstruacyjne, a ponad 10% bywa sparaliżowana przez ból oraz towarzyszące mu objawy. Zamiast jednak się poddawać, można wypróbować kilka metod złagodzenia dolegliwości menstruacyjnych!
2018-07-18

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!
Jak ma działać tabletka przeciwbólowa lub przeciwgorączkowa? Szybko! Więcej nas nie interesuje, liczy się efekt, czyli złagodzenie bólu lub obniżenie gorączki. Idąc tym tropem, łatwo domyślić się, że najlepiej sprzedają się środki zawierające w nazwie dopiski typu „Fast”, „Forte” lub „Max”. Mało kto zastanawia się nad substancją czynną, a to duży błąd! Na rynku dostępne są bowiem leki z paracetamolem oraz z substancjami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które wbrew powszechnej opinii różnią się między sobą działaniem. Oto mały przewodnik po lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
pixel