Polecane produkty
Skład:
Nalewka z liścia Miłorzębu(Ginkgo bilobae Tinc.) 40%, nalewka z kwiatu Głogu (Crataegi Tinc.) 35%,
nalewka z ziela Karczocha(Cynarae Tinc.) 25%.
Działanie:
Preparat wykazuje działanie tonizujące na serce i układ krążenia.
Nalewka z ziela karczocha ma działanie przeciwmiażdżycowe, moczopędne, żółciotwórcze i żółciopędne.
Nalewka z kwiatostanu głogu działa uspokajająco i rozkurczowo na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, zwłaszcza wieńcowych serca, dróg moczowych i jelit. Wzmaga siłę skurczu mięśnia sercowego i rozszerza naczynia mózgowe.
Nalewka z liści miłorzębu poprawia krążenie obwodowe i mózgowe krwi, rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega zwapnieniu naczyń, ułatwia koncentrację i polepsza pamięć, zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną oraz zapobiega zawrotom głowy.
Wskazania:
Preparat wskazany jest do stosowania pomocniczo przy zaburzeniach ukrwienia ośrodkowego układu nerwowego, w chorobie wieńcowej, nadciśnieniu tętniczym i w niewydolności krążenia, a także przy leczeniu zaburzeń pamięci i niedokrwienia mózgu. Szczególnie zalecany jest osobom starszym.
Przeciwwskazania:
Preparat nie powinien być podawany dzieciom poniżej 6 roku życia, ze względu na zawartość etanolu.
Dawkowanie:
Osoby dorosłe: do niewielkiej ilości wody, wlać łyżeczkę (ok. 2,5 ml) preparatu. Dzieci powyżej 6 roku życia: do niewielkiej ilości wody należy wlać pół łyżeczki preparatu. Pić 3 razy dziennie przed jedzeniem.
Porady związane z CARDIOBONISOL płyn 100g
Ziołowa pomoc z apteki w nadciśnieniu
Młodzi i energiczni, starsi i bardziej spokojni - wszyscy jesteśmy narażeni na wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Czasami jest to spowodowane sytuacjami stresowymi, nerwowymi, które mijają po jakimś czasie. Wzrost ciśnienia może być jednak wywołany zmianami miażdżycowymi w obrębie naczyń krwionośnych oraz chorobami serca. W ciężkich przypadkach i naprawdę wysokim ciśnieniu należy koniecznie udać się do lekarza. W początkujących kłopotach ze wzrastającym ciśnieniem oraz w sytuacjach stresujących warto sięgnąć po preparaty wspomagające. Przyjrzyjmy się im.