Polecane produkty
Skład Nasometin Alergia Lora:
Substancja czynna: loratadyna (Loratadinum). Jedna tabletka zawiera 10mg loratadyny oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna.
Działanie Nasometin Alergia Lora:
Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Nasometin Alergia Lora jest leczenie objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa jak, np. kichanie, wodnisty wyciek z nosa lub świąd nosa, świąd podniebienia, świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu oraz leczenie objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej jak np. świąd skóry i pokrzywka. Jest to lek przeciwalergiczny, który łagodzi objawy reakcji alergicznej.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nasometin Alergia Lora wskazany do stosowania w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (takich jak: kichanie, wodnisty wyciek z nosa lub świąd nosa, świąd podniebienia, świąd, zaczerwienienie lub łzawienie oczu) oraz w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (tzn. przewlekłej pokrzywki o nieznanej przyczynie), takich jak świąd skóry i pokrzywka.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić stosowanie leku z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: lek stosowany jest przez długi czas; po przyjęciu tego leku objawy alergii nie ustępują lub nawet nasilają się; stwierdzono ciężkie zaburzenia czynności wątroby; pacjent ma mieć wykonane alergiczne testy skórne – konieczne jest przerwanie stosowania leku co najmniej na 2 dni przed wykonaniem testu w celu uzyskania wiarygodnych wyników, po badaniu lek można przyjmować tak jak poprzednio. Stosowanie u dzieci: nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6. roku życia i u dzieci o masie ciała mniejszej niż 30kg. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, zwłaszcza gdy są stosowane takie leki jak: cymetydyna (lek stosowany w celu zmniejszenia wydzielania kwasu solnego w żołądku); ketokonazol lub flukonazol (leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych); erytromycyna (antybiotyk); fluoksetyna (lek stosowany w leczeniu niektórych zaburzeń psychicznych). Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: można przyjmować niezależnie od posiłków. Lek nie nasila działania alkoholu, ale nie zaleca się jego picia podczas stosowania tego leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania należy omówić z lekarzem. Wprawdzie nie wykazano, aby loratadyna działała szkodliwie na płód lub na noworodka, ale w celu zachowania ostrożności należy unikać stosowania leku u kobiet w ciąży. Loratadyna przenika do mleka kobiecego, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: badania wykazały, że lek stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, choć bardzo rzadko u niektórych osób przyjęcie leku może spowodować senność zaburzającą zdolność wykonywania tych czynności. Lek zawiera laktozę: jedna tabletka zawiera 69,175mg laktozy jednowodnej. W przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem. Jedna tabletka leku zawiera mniej niż 0,01WW.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.
Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Często: ból głowy, nerwowość i uczucie zmęczenia (u dzieci), senność (u dorosłych i młodzieży). Niezbyt często: ból głowy, zwiększenie apetytu i zaburzenia snu (u dorosłych i młodzieży). Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (w tym obrzęk naczynioruchowy – obrzęk skóry i/lub błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów), ciężkie reakcje alergiczne z nagłym utrudnieniem oddychania, bardzo ciężkimi zawrotami głowy lub zapaścią, obrzękiem twarzy lub gardła (anafilaksja). W razie wystąpienia opisanych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub szukać pomocy medycznej, przyspieszona czynność serca, kołatanie serca, zapalenie błony śluzowej żołądka, nudności, zaburzenia czynności wątroby, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, wysypka, wypadanie włosów, drgawki. Nieznana częstość: zwiększenie masy ciała.
Dawkowanie tabletek Nasometin Alergia Lora:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę należy połknąć w całości, bez rozgryzania, popijając płynem. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 12. roku życia: stosować jedną tabletkę (10mg) raz na dobę. Dzieci od 6. do 12. roku życia (o masie ciała większej niż 30kg): stosować jedną tabletkę (10mg) raz na dobę. Nie należy stosować u dzieci o masie ciała mniejszej niż 30kg i u dzieci poniżej 6. roku życia. Osoby z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby: może być konieczne zmniejszenie dawki leku. Przed zastosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, który zaleci właściwe dawkowanie. Bez zalecenia lekarza nie powinno się stosować dłużej niż 10 dni. Jeśli po upływie 10 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.
Producent: Sandoz