Polecane produkty
Skład:
5 ml syropu zawiera:
substancje czynne - chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.
substancje pomocnicze - maltitol ciekły, sodu benzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, lewomentol, wanilina, aromat "cola" (substancje aromatyczne naturalne, triacetyna E1518, etanol), barwniki (żółcień chinolinowa, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa), etanol 96% (v/v), woda oczyszczona.
Działanie:
Actitrin, to preparat w postaci syropu, któryu zawiera trzy substancje czynne: triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna w skojarzeniu z pseudoefedryną hamuje odruch kichania, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa i inne objawy przeziębienia. Pseudoefedryna ponadto zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa przez co zwiększa jego drożność. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo.
Dawkowanie:
dzieci od 7 do 12 lat: 5 ml syropu 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.
dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin.