Polecane produkty
Skład:
azytromycyna (Azithromycinum)
Wskazania:
- zakażenia górnych dróg oddechowych: zapalenie migdałków podniebiennych, gardła, zatok
- ostre zapalenie ucha środkowego
- zakażenia dolnych dróg oddechowych: bakteryjne zapalenie oskrzeli, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, śródmiąższowe oraz pęcherzykowe zapalenie płuc o przebiegu lekkim do umiarkowanie ciężkiego zakażenia skóry i tkanek miękkich: róża, liszajec, ropne zapalenie skóry; rumień wędrujący
- niepowikłane zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy wywołane przez chlamydie.
Działanie:
Lek o działaniu przeciwinfekcyjnym i bakteriostatycznym.
Przeciwwskazania:
- Nadwrażliwość na Azytromycynę i inne antybiotyki makrolidowe
- Ciąża i laktacja
Dawkowanie Azitrox:
Doustnie. Dawkowanie różni się w zależności od schorzenia i wieku pacjenta. Częstotliwość podawania i wielkość dawki określa lekarz.
Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 45 kg Zakażenia dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich: 500 mg raz na dobę przez 3 dni.
Rumień wędrujący: w pierwszym dniu leczenia dawka jednorazowa 1 g (2 tabletki 500 mg), następnie od 2. do 5. dnia leczenia 500 mg raz na dobę.Choroby przenoszone drogą płciową: dawka jednorazowa 1 g (2 tabletki 500 mg). Nie jest konieczna modyfikacja dawki u pacjentów w podeszłym wieku. Dzieci o masie ciała poniżej 45 kg Ze względu na postać farmaceutyczną (tabletki powlekane), preparat jest przeznaczony do stosowania u dzieci, które potrafią połknąć tabletkę. Zakażenia dróg oddechowych, zakażenia skóry i tkanek miękkich: 10 mg/kg mc. raz na dobę przez 3 dni. Rumień wędrujący: w pierwszym dniu leczenia dawka jednorazowa 20 mg/kg mc., następnie od 2. do 5. dnia leczenia 10 mg/kg mc. raz na dobę.