Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

CECLOR MR tabletki

  • CECLOR to antybiotyk z grupy cefalosporyn o działaniu bakteriobójczym w postaci tabletek o przedłużonym działaniu. Stosowany w zapaleniach oskrzeli, zapaleniu migdałków, zapaleniu dróg moczowych.
CECLOR MR tabletki
Producent: Teva
Kategoria:Antybiotyki
Skład: cefaklor
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
cefaklor (Cefaclorum)

Wskazania:

  • Ostre zapalenie oskrzeli i zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli spowodowane przez Streptococcus pneumoniae (szczepy o obniżonej wrażliwości na penicylinę są oporne), Haemophilus influenzae (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazy), Haemophilus parainfluenzae, Moraxella catarrhalis (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazy), Staphylococcus aureus (szczepy oporne na metycylinę są oporne).
  • Zapalenie gardła i zapalenie migdałków wywołane przez Streptococcus pyogenes (paciorkowce grupy A).
  • Zapalenie płuc wywołane przez Streptococcus pneumoniae (szczepy o obniżonej wrażliwości na penicylinę są oporne), Haemophilus influenzae (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazę) i Moraxella catarrhalis (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazę). Zapalenie zatok wywołane przez Streptococcus pneumoniae (tylko szczepy wrażliwe na penicylinę), Haemophilus influenzae (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazę), Moraxella catarrhalis (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazę).
  • Zakażenia dolnego odcinka układu moczowego niepowikłane, w tym zapalenie pęcherza i bakteriuria bezobjawowa wywołane przez Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus mirabilis i Staphylococcus saprophyticus.
  • Zapalenie skóry i przydatków skórnych wywołanych przez Streptococcus pyogenes (paciorkowce grupy A), Staphylococcus aureus (w tym szczepy wytwarzające β-laktamazę, szczepy oporne na metycylinę są oporne) i Staphylococcus epidermidis (w tym szczepy wytwarzajace β-laktamazę, szczepy oporne na metycylinę są oporne).

Działanie:
Półsyntetyczny antybiotyk z grupy cefalosporyn. Cefalosporyny wykazują działanie bakteriobójcze, ponieważ hamują syntezę ściany komórkowej bakterii. Cefaklor działa in vitro na następujące bakterie: paciorkowce α- i β-hemolizujące, gronkowce (w tym szczepy koagulazo-dodatnie, koagulazo-ujemne i szczepy wytwarzające penicylinazę), Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes (paciorkowce β-hemolizujące grupy A), Branhamella catarrhalis , Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiella spp, Haemophilus influenzae (w tym szczepy oporne na ampicylinę).

Cefaklor nie działa na Pseudomonas spp. i Acinetobacter spp. Na działanie cefakloru są oporne gronkowce metycylinooporne i większość szczepów enterokoków (np. Streptococcus faecalis). Cefaklor nie wykazuje działania na większość szczepów Enterobacter spp., Serratia spp., Morganella morganii, Proteus vulgaris i Providencia rettgeri. Cefaklor dobrze wchłania się po podaniu doustnym na czczo. W przypadku postaci o natychmistowym uwalnianiu (kaps., granulat) pokarm nie wpływa na ilość wchłoniętego leku, jednak w przypadku przyjęcia cefakloru po posiłku maksymalne stężenia w surowicy osiągają 50-75% wartości stężeń występujących po zażyciu leku na czczo i pojawiają się zwykle 45 min do 1 h później. W przypadku tabl. o przedłużonym uwalnianiu lepsze wchłanianie substancji czynnej następuje w obecności pokarmu. Po podaniu na czczo cefakloru w postaci o natychmiastowym uwalnianiu maksymalne stężenia w surowicy pojawiały się w ciągu 30-60 min po zażyciu leku. Po podaniu tabl. o przedł. uwalnianiu maksymalne stężenia w surowicy występowały po 2,5-3 h. T0,5 cefakloru wynosi ok. 0,6-0,9 h. U pacjentów z niewydolnością nerek T0,5 cefakloru w osoczu jest nieco dłuższy; u pacjentów z bezmoczem wynosi 2,3-2,8 h. Nie ustalono dróg wydalania leku u osób z ciężką niewydolnością nerek. Hemodializa skraca T0,5 o 25-30%. Brak dowodów, że cefaklor jest metabolizowany w organizmie ludzkim.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, a także na antybiotyki, w tym penicyliny,
  • Choroba nerek lub stosowanie dializy,
  • Występujące w przeszłości zapalenie jelita grubego,
  • Cukrzyca,
  • Dzieci w 1 miesiącu życia.

Dawkowanie Ceclor MR:
Dorośli. Zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli, zakażenia skóry i przydatków skórnych - 375 mg 2 razy na dobę. Zakażenia dolnego odcinka układu moczowego - 375 mg 2 razy na dobę lub 500 mg raz na dobę. Zapalenie płuc - 750 mg 2 razy na dobę. Zapalenie zatok - 750 mg 2 razy na dobę. W leczeniu zakażeń wywołanych przez Streptococcus pyogenes (paciorkowce grupy A), cefaklor należy podawać co najmniej 10 dni. Preparat należy podawać podczas posiłku; tabletek nie należy dzielić, rozgryzać ani żuć.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel