Polecane produkty
Skład:
insulina izofanowa, ludzka (Insulinum humanum isophanum)
Wskazania:
Należy stosować u cukrzyków, wymagających podawania insuliny. Preparat przeznaczony jest również dla kobiet w ciąży, mających cukrzycę.
Działanie:
Preparat ma postać roztworu do wstrzykiwana. Zawiera dwufazową zawiesinę insuliny ludzkiej, która uzyskiwana jest za pomocą metody rekombinacji DNA bakterii E. coli. Insulina ta jest zgodna w 100% ze składem aminokwasowym insuliny wytwarzanej przez organizm człowieka (w odróżnieniu od insuliny pochodzenia zwierzęcego czy innych analogów insuliny uzyskiwanych w wyniku rekombinacji genetycznej, których skład różni się od insuliny ludzkiej). Insulina przede wszystkim reguluje metabolizm glukozy. Dodatkowo działa anabolicznie i antykatabolicznie. W tkance mięśniowej insulina odpowiada za zintensyfikowanie procesu syntezy glikogenu, kwasów tłuszczowych, glicerolu i białek, a równocześnie oddziałuje na wzrost wychwytu aminokwasów z jednoczesnym ograniczeniem siły procesów glikogenolizy, glukoneogenezy, ketogenezy, lipolizy, katabolizmu białek i zużycia aminokwasów.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu (chyba, że jest to część procesu odczulania)
- niedocukrzenie
- iniekcje dożylne albo domięśniowe
Dawkowanie Gensulin N:
Stosować w postaci wstrzyknięć podskórnych. Dawkę leku należy dostosowywać indywidualnie do pacjenta, zgodnie z jego zapotrzebowaniem na insulinę. Lek wstrzykiwać na kwadrans przed planowanym posiłkiem. Wstrzyknięcia należy wykonywać pod skórę, w okolicę brzucha, pośladków, ud bądź górnej części ramienia. Miejsca te powinno się zmieniać w obrębie tego samego obszaru, tak aby to samo miejsce nie było wykorzystane częściej niż około raz na 30 dni.