Polecane produkty
Skład:
sól sodowa naproksenu (Naproxenum natricum)
Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów; ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (w postaci np. zwichnięć i skręceń, bezpośrednich urazów, dolegliwości bólowych w obrębie odcinka krzyżowo-lędźwiowego, stanów zapalnych kaletek maziowych, zapalenia pochewki maziowej ścięgien); ostrego napadu dny moczanowej; bólu w czasie menstruacji; ostrego bólu pooperacyjnego i stanów obrzękowych spowodowanych np. wyrwaniem zęba.
Działanie:
Preparat zawiera sól sodową naproksenu, która jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych oraz bólowych. Co więcej powoduje spadek podwyższonej ciepłoty ciała. Ma to miejsce dzięki zatrzymaniu czynności cyklooksygenazy. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna leku ulega hydrolizie w kwaśnym soku żołądkowym. Po uwolnieniu mikrocząsteczki naproksenu zostają szybko rozpuszczone w jelicie cienkim. W konsekwencji dochodzi do szybkiego i całkowitego wchłonięcia leku i skutecznego działania przeciwbólowego w krótkim czasie.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu albo inne NLPZ
- wrzody żołądka lub dwunastnicy
- krwawienie albo perforacja przewodu pokarmowego związane z wcześniejszym stosowaniem NLPZ
- niewydolność nerek albo wątroby
- ostatnie 3 miesiące ciąży
Dawkowanie Nalgesin Forte:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia stosować:
- przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa 550-1100 mg, w 2 dawkach podzielonych
- przy ostrych chorobach narządu ruchu, bolesnym miesiączkowaniu, ostrym bólu pooperacyjnym 550 mg/24h, potem 550 mg x 2/24h (co 12h) albo 275 mg co 6-8h
- przy ostrym napadzie dny moczanowej na początku 825 mg, później 275 mg x 3/24h (w odstępie 8h)..
Polecane zamienniki NALGESIN FORTE tabletki bez recepty:
- Naxii x 20 tabletek
- ALEVE x 12 tabletek
- NAPROXEN AFLOFARM 200mg x 10 tabletek
- Apo-Napro Fast 220mg x 20 kapsułek
Każdy z tych produktów zawiera składniki o działaniu podobnym do NALGESIN FORTE tabletki, jednak są one dostępne bez recepty i można je nabyć w naszej aptece internetowej.
Dlaczego warto wybrać zamienniki NALGESIN FORTE tabletki?
- Dostępność bez recepty
- Szybka realizacja zamówienia
- Gwarancja jakości i bezpiecznej wysyłki
- Atrakcyjna cena
Pamiętaj, że zamienniki mogą różnić się składem i siłą działania od oryginalnego leku NALGESIN FORTE tabletki. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta i w razie wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.