Polecane produkty
Skład:
sól sodowa bursztynianu metyloprednizolonu (Methylprednisolonum)
Wskazania:
Preparat jako glikokortykosteroidy wskazany jest podczas leczenia zaburzeń endokrynologicznych, chorób reumatycznych, układowych chorób tkanki łącznej, dermatoz skórnych, schorzeń narządu wzroku, chorób przewodu pokarmowego i oddechowego, schorzeń hematologicznych, nowotworów oraz gruźliczego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych z blokiem podpajęczynówkowym albo w sytuacji zagrożenia blokiem podpajęczynówkowym wraz z odpowiednią terapią przeciwgruźliczą; włośnicy z zajęciem układu nerwowego albo mięśnia sercowego; przeszczepiania organów. Stosować również w profilaktyce torsji i mdłości związanych z chemioterapią raka, i w neuralgii.
Działanie:
Preparat ma postać syntetycznego glikokortykosteroidu wykazującego silne działanie przeciwzapalne (prawie 5-krotnie przewyższające działanie hydrokortyzonu), właściwości immunosupresyjne i minimalne właściwości mineralokortykoidowe. Charakteryzuje się działaniem na poziomie DNA, zmieniając proces syntezy niektórych enzymów. W związku z tym najwyższa czynność farmakologiczna ma miejsce później niż osiągnięcie szczytowego poziomu we krwi. Odpowiedź kliniczną przeważnie obserwuje się po upływie 4-6 h od zastosowania leku.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- układowe zakażenia wywołane przez grzyby
- stosowanie doogonowe
- stosowanie szczepionek żywych albo żywych atenuowanych.
Dawkowanie Solu Medrol:
Stosować miejscowo w postaci iniekcji dożylnych albo domięśniowych albo wlewu dożylnego. Na początku leczenia z przyczyn gwałtownych preferowane są wstrzyknięcia dożylne. Dawkę leku można ograniczyć u niemowląt i dzieci, ale ustalając ją należy wciąć pod uwagę stan pacjenta i odpowiedź na leki, a nie wiek i masę ciała. Przynajmniej 0,5 h; dawkę tę można ponawiać w warunkach szpitalnych, co 4-6 h przez 48 h, w zależności od potrzeby klinicznej.