Polecane produkty
Skład:
walsartan (Valsartanum)
Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego (u dorosłych, dzieci od 6 roku życia i młodzieży) oraz niewydolności serca (u pacjentów dorosłych).
Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi antagonista receptora angiotensyny II (typu AT1). Odpowiada za wybiórcze łączenie się z receptorem AT1, hamując rezultaty działania angiotensyny II. Badania nie dowiodły czynności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie łączy się i nie hamuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych istotnych dla normalizacji w systemie sercowo-naczyniowym. Nie posiada właściwości inhibicyjnych wobec ACE (kininazy II), dlatego nie powoduje nasilenia efektów działania pozostających w zależności od bradykininy. U przeważającej części osób po zastosowaniu pojedynczej dawki doustnej, pierwsze efekty działania hipotensyjnego obserwuje się w ciągu 2 h, a najwyższe obniżenie ciśnienia tętniczego krwi jest osiągane w ciągu 4-6 h.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenia pracy wątroby o ciężkim charakterze
- marskość wątroby
- cholestaza
- równoczesne przyjmowanie aliskirenu u osób z cukrzycą albo z zaburzeniami aktywności nerek (GFR <60 ml/min/1,73 m2)
- II i III trymestr ciąży.
Dawkowanie Valsacor:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym na początku zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 80 mg x 1/24h. U części pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest odpowiednio kontrolowane, można podać dawkę 160 mg/24h, jednak nie więcej niż 320 mg/24h. W przypadku stanu po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego rozpoczynać leczenie od 20 mg x 2/24h, później w ciągu kilku tygodni dawkę należy stopniowo zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, x 2/24h. Nie stosować więcej niż 160 mg x 2/24h.