Polecane produkty
Skład:
chlorowodorek itoprydu (itopridi hydrochloridum)
Wskazania:
Profilaktyka podrażnień żołądkowo-jelitowych czynnościowej niewrzodowej niestrawności:
- nudności i wymioty u dorosłych pacjentów
- uczucie nadmiernej pełności w żołądku
- zgaga
- ból w nadbrzuszu
- uczucie wzdęcia brzucha
- brak łaknienia
- dyskomfort
Działanie:
Preparat blokuje działanie acetylocholinoesterazy oraz jest aktywnym antagonistą w stosunku do receptorów dopaminowych D2 za sprawą chlorowodroku itoprydu, który pobudza preystaltykę. Chlorowodorek itoprydu przyczynia się do szybszego wypróżnienia żołądka u ludzi. Jego działanie jest niezwykle wyjątkowe wobec górnego odcinka przewodu pokarmowego. Nie wpływa na stężenie gastryny w surowicy krwi. Itopryd odpowiedzialny jest za uwalnianie acetylocholiny i blokuje jej rozkład. Ma również właściwości przeciwwymiotne dzięki receptorom D2 umiejscowionym s trefie wyzwalającej chomoreceptora.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- leku nie należy stosować u pacjentów, u których przyspieszone opróżnianie żołądka może być szkodliwe, np. w przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego, niedrożności mechanicznej lub perforacji.
Dawkowanie Zirid:
Doustnie. Standardowa dawka wynosi zazwyczaj 1 tabletkę 3x na dobę przed posiłkiem. Istnieje możliwość zmniejszenia dawki ale jest to zależne od przebiegu choroby oraz stanu klinicznego pacjenta. Dlatego zalecane jest indywidualne dostosowanie dawki na każdym z etapów choroby przez lekarza prowadzącego.