Polecane produkty
Skład:
lewetiracetam (Levetiracetamum)
Wskazania:
Stosować lek w ramach monoterapii ataków częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób od 16 roku życia z nowo rozpoznaną padaczką. Polecany również pomocniczo przy: atakach częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób dorosłych, dzieci i niemowląt od 1 miesiąca życia z padaczką; ataków toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z idiopatyczną padaczką uogólnioną; ataków mioklonicznych u osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną.
Działanie:
Lek ma postać roztworu przeznaczonego do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy preparatów przeciwpadaczkowych. Zawiera pochodną pirolidonu, lewetiracetam. Mechanizm działania substancji czynnej nie został jeszcze do końca zbadany. Nieznacznie różni się od metod działania dostępnych aktualnie preparatów o działaniu przeciwpadaczkowym. Badania in vitro dowodzą, że lewetyracetam nie powoduje modyfikacji podstawowych właściwości komórki ani właściwych procesów neurotransmisji. Ponadto substancja czynna oddziałuje na poziom Ca2+ w komórkach nerwowych, częściowo blokując prądy Ca2+ typu N oraz zmniejszając uwalnianie jonów Ca2+ zgromadzonych we wnętrzu komórek nerwowych. Co więcej w pewnym stopniu znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny zatrzymanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ciąża i okres karmienia piersią
Dawkowanie Vetira:
Stosować doustnie. W ramach monoterapii u osób dorosłych i młodzieży od 16 lat na początku stosować 250 mg x 2/24h i po 14 dniach stosowania powinna być zwiększona do początkowej dawki terapeutycznej wynoszącej 500 mg x 2/24h. W zależności od reakcji klinicznej, dawkę można dalej zwiększać co 14 dni o 250 mg x 2/24h. Nie stosować więcej niż 1500 mg x 2/24h. W ramach terapii wspomagającej u osób dorosłych i młodzieży (od 12 do 17 lat) o mc. większej niż 50 kg: na początku stosować 500 mg x 2/24h.