Polecane produkty
Skład:
ranitydyna (ranitidinum)
Wskazania:
- zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego u pacjentów ciężko chorych,
- zapobieganie nawracającym krwawieniom z wrzodów żołądka i dwunastnicy,
- zapobieganie wystąpieniu zespołu Mendelsona,
- choroba wrzodowa dwunastnicy oraz łagodna postać choroby wrzodowej żołądka,
- zapobieganie i leczenie owrzodzeń dwunastnicy występujących podczas stosowania NLPZ,
- owrzodzenia dwunastnicy współistniejące z zakażeniem Helicobacter pylori,
- choroba refluksowa przełyku: objawowe leczenie dolegliwości związanych z chorobą refluksową przełyku; refluksowe zapalenie przełyku,
- objawowe leczenie nawracających dolegliwości dyspeptycznych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego,
- zespół Zollingera-Ellisona.
Działanie:
Preparat to charakterystyczny, szybko działający antagonista receptorów histaminowych H2. Blokuje zarówno podstawowe, jak i poposiłkowe wydzielanie kwasu solnego oraz zmniejsza wytwarzanie pepsyny w soku żołądkowym.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ranitydynę lub pozostałe składniki preparatu
Dawkowanie Zantac:
Doustnie. Dzieci: choroba wrzodowa - 2 mg/kg mc. do 4 mg/kg mc. 2x na dobę, maksymalnie 300 mg na dobę. Dorośli. Choroba refluksowa przełyku: objawowe leczenie dolegliwości związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym - 150 mg 1-2x na dobę przez 2-4 tyg.; u dorosłych z refluksowym zapaleniem przełyku - 150 mg 2x na dobę lub 300 mg jednorazowo przed snem przez 8-12 tyg.; w przypadku nasilonych objawów zapalenia przełyku - 150 mg 4x na dobę przez 12 tyg. Nawracające dolegliwości dyspeptyczne: 150 mg 1-2x na dobę przez 6 tyg. Zespół Zollingera-Ellisona: dawka początkowa wynosi 150 mg 3x na dobę, do 6 g na dobę. Zapobieganie wystąpieniu zespołu Mendelsona: 150 mg na 2 h przed rozpoczęciem znieczulenia ogólnego, również 150 mg wieczorem w dniu poprzedzającym znieczulenie; w położnictwie można stosować 150 mg co 6 h od początku porodu. Zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego u pacjentów ciężko chorych i nawracającym krwawieniem u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka: 150 mg 2 razy na dobę. Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka: zwykle 1 tabl. 2x na dobę lub jednorazowo 300 mg przed snem, leczenie trwa 4-8 tyg. Zapobieganie i leczenie owrzodzeń dwunastnicy występujących podczas stosowania NLPZ: 150 mg 2x na dobę lub jednorazowo 300 mg przed snem, leczenie trwa 8-12 tyg, zapobiegawczo podczas leczenia NLPZ: 150 mg 2x na dobę. Owrzodzenie dwunastnicy współistniejące z zakażeniem Helicobacter pylori 150 mg 2x na dobę lub 300 mg jednorazowo na noc równocześnie z amoksycyliną i metronidazolem przez 2 tyg. Przez 2 kolejne tyg. należy stosować wyłącznie ranitydynę.
Polecane zamienniki Zantac tabletki powlekane bez recepty:
Każdy z tych produktów zawiera składniki o działaniu podobnym do Zantac tabletki powlekane, jednak są one dostępne bez recepty i można je nabyć w naszej aptece internetowej.
Dlaczego warto wybrać zamiennik Zantac tabletki powlekane?
- Dostępność bez recepty
- Szybka realizacja zamówienia
- Gwarancja jakości i bezpiecznej wysyłki
- Atrakcyjna cena
Pamiętaj, że zamienniki mogą różnić się składem i siłą działania od oryginalnego leku Zantac tabletki powlekane. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta i w razie wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą