Polecane produkty
W zestawie Test Na Boreliozę TIK’ALERT:
Torebka aluminiowa zawierająca płytkę testową, plastikową pipetę oraz saszetkę pochłaniającą wilgoć; butelka z 1ml rozcieńczalnika (diluentu); sterylny lancet (nakłuwacz); ulotka z instrukcją obsługi.
Działanie Test Na Boreliozę TIK’ALERT:
Immunodiagnostyczny szybki, swoisty test do wykrywania przeciwciał przeciwko Borrelia w klasie IgM. Wyrób medyczny Test Na Boreliozę TIK’ALERT jest pomocny w wykrywaniu wczesnej infekcji bakterią Borrelia (boreliozy) po 6 tygodniach od ukąszenia kleszcza. W przypadku boreliozy przeciwciała klasy IgM pojawiają się we krwi jako pierwsze – około 2-6 tygodni po ukąszeniu przez zainfekowanego kleszcza. Odpowiednio wczesne rozpoznanie choroby pozwala na szybkie rozpoczęcie antybiotykoterapii, co zwiększa skuteczność leczenia. Wynik pozytywny trzeba niezwłocznie skonsultować z lekarzem.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Test Na Boreliozę TIK’ALERT przeznaczony do stosowania w celu szybkiego wykrywania przeciwciał skierowanych przeciwko bakteriom z rodziny Borrelia we krwi. Test należy wykonać w okresie 2-6 tygodni od ukąszenia kleszcza lub w sytuacji, gdy w miejscu ukąszenia pojawia się zaczerwienienie, stan zapalny i rumień wędrujący. Można stosować jako element profilaktyki po sezonie kleszczowym (wiele osób ukąszonych przez kleszcze lub nimfy nawet o tym nie wie).
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie połykać. Nie zamrażać. Jeśli opakowanie było uszkodzone, nie używać. Produkt jednorazowego użytku. U pacjentów seropozytywnych dla Cytomegalowirusa (CMV) istnieje ryzyko uzyskania fałszywie pozytywnego wyniku.
Sposób użycia Testu Na Boreliozę TIK’ALERT:
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Tylko do diagnostyki in vitro. Tylko do użytku zewnętrznego. Aby wynik był wiarygodny, należy ściśle przestrzegać instrukcji. Przed rozpoczęciem wykonywania badania należy przygotować test, a także wacik i środek do dezynfekcji oraz dokładnie umyć ręce i je osuszyć. Z aluminiowej torebki wyjąć płytkę testową i pipetkę. Pochłaniacz wilgoci wyrzucić. Następnie należy przygotować nakłuwacz, należy przekręcić szarą nakrętkę aż do momentu, aż będzie można zaobserwować, że oddziela się od nakłuwacza. Nie należy jej ciągnąć. Należy wykonać jeszcze 2-3 obroty, następnie zdjąć i wyrzucić nakrętkę, nie dotykać przycisku uwalniającego. Opuszkę palca zdezynfekować, masować 10-15 sekund, pozwoli to zwiększyć ukrwienie. Nakłuwacz mocno docisnąć do bocznej strony zdezynfekowanej opuszki, nacisnąć przycisk wysuwający lancet. Po zrobieniu nakłucia lancet chowa się automatycznie. Nakłutą opuszkę delikatnie masować do uzyskania kropli krwi. Końcówkę pipety zbliżyć do kropli krwi, nie uciskać. Krew migruje przez kapilarę aż do linii wyznaczonej na pipecie. Należy unikać wciągania pęcherzyków powietrza do pipety. Krew przenieść do dołka probówkowego płytki testowej, należy odczekać30-40 sekund aż cała krew z pipety wypłynie do dołka probówkowego. Z buteleczki z rozpuszczalnikiem odkręcić niebieską nakrętkę, do dołka probówkowego dodać 4 krople rozpuszczalnika. Diluent wkraplać powoli, utrzymując 2-3 sekundy przerwy między kolejnymi kroplami. Buteleczkę należy trzymać pionowo. Wynik testu odczytać po 10 minutach. Wynik odczytany po 15 minutach jest niewiarygodny. Interpretacja wyniku: wynik negatywny (nie wykryto przeciwciał przeciwko bakterii Borrelia) – pojawia się tylko jedna linia w obszarze kontrolnym C; wynik pozytywny (wykryto przeciwciała IgM skierowane przeciwko bakterii Borrelia) – pojawiają się dwie linie w obszarze kontrolnym C i obszarze testowym T (intensywność linii w obszarze T może być mniejsza). Wynik pozytywny należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem; wynik nieważny – nie pojawia się żadna linia lub pojawia się tylko linia w obszarze testowym T. Zaleca się powtórzyć test.
Opinie o Test Na Boreliozę TIK’ALERT x 1 sztuka
Porady związane z Test Na Boreliozę TIK’ALERT x 1 sztuka
Co odstrasza kleszcze?
Jak wykryć boreliozę? Skorzystaj z domowych testów diagnostycznych!
Jak wyjąć kleszcza? - kilka porad na sezon kleszczowy!
Nie daj się zakleszczyć, czyli jak żyć z boreliozą?
Jesień to dla wielu z nas okres wielkich poszukiwań grzybów. W leśnym gąszczu szukamy kurek i borowików. Niestety równie często do domu przynosimy nieproszonych gości – kleszcze. Te malutkie insekty są niezwykle uciążliwe, potrafią skutecznie schować się w zakamarkach naszego ciała. Żerując, zarażają chorobą zwaną boreliozą. Problematyczne jest, że w początkowych stadiach nie daje ona typowych objawów, w przebiegu przypomina zwykłą grypę. Jak zatem rozpoznać boreliozę i jak z nią walczyć?
Kleszcze - niebezpieczeństwo w lesie i na trawie
Kleszcze to niewielkie pajęczaki, które są zmorą lasów i terenów krzaczastych. Nie oznacza to jednak, że kleszcza nie załapiemy leżąc na trawniku przed domem. Na kleszcze należy uważać już od marca aż do końca października. Bowiem w tym okresie są najbardziej aktywne.