Polecane produkty
Skład:
dichlorowodorek betahistyny (betahistini dihydrochloridum)
Wskazania:
Stosować lek u osób dorosłych cierpiących z powodu zespołu Méniere’a, który objawia się zawrotami głowy, „dzwonieniem” w uszach i utratą słuchu.
Działanie:
Lek działa na bazie dichlorowodorku betahistyny. Czynność Hi-agonistyczną tej substancji czynnej wobec receptorów histaminowych w obwodowych naczyniach krwionośnych potwierdzają badania kliniczne. Betahistyna wywołuje rozszerzenie naczyń, które zostaje zredukowane po zastosowaniu antagonisty histaminy - difenhydraminy. Substancja czynna posiada niewielki wpływ na produkcję HCl w żołądku. Mechanizm działania leku w chorobie Meniere’a nie został do końca poznany. Prawdopodobnie jest to związane z wywoływaniem przez betahistynę zmian krążenia krwi w uchu wewnętrznym albo z bezpośrednim oddziaływaniem na komórki nerwowe jąder przedsionkowych.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- rzadki guz nadnerczy o nazwie phaeochromocytoma
- stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia
Dawkowanie Emperin:
Stosować doustnie. Przeważnie na początku leczenia zaleca się przyjmowanie dawki wynoszącej 1-2 tabl. 8 mg albo 0,5-1 tabl. 16 mg x 3/24h. W ramach podtrzymywania zazwyczaj podaje się 24 - 48 mg/24h. Wskazane jest przyjmowanie preparatu podczas jedzenia.