Polecane produkty
Skład:
1g produktu zawiera 1g Glycyrrhiza glabra L. i/lub Glycyrrhiza inflata Bat. i/lub Glycyrrhiza uralensis Fisch., radix, co odpowiada 40-70mg kwasu glicyryzynowego.
Działanie:
Pyszna herbatka z lukrecji to pierwsza pomoc w przypadku bólu gardła. Jej dodatkowym atutem jest to, że działa wykrztuśnie. Łagodzi uporczywy kaszel, szczególnie ten suchy. Korzeń lukrecji pomaga także poprawić stan błon śluzowych i utrzymać komfort trawienny, dlatego polecany jest w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego.
Zastosowanie:
Zioła do zaparzania Korzeń lukrecji polecane do stosowania jako środek łagodzący dolegliwości trawienne (niestrawność, uczucie palenia) lub jako środek wykrztuśny w kaszlu związanym z przeziębieniem.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na korzeń lukrecji, jak również przy dolegliwościach takich jak: choroby wątroby połączone z zastojem żółci, marskość wątroby, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej (hipokaliemia), niewydolność nerek. Nie stosować u kobiet w ciąży.
Dawkowanie:
Zazwyczaj w celu łagodzenia dolegliwości trawiennych u dorosłych oraz u osób starszych: do rondelka z zimną wodą wsypać 1 łyżeczkę lukrecji (około 1,5g), gotować pod przykryciem na małym ogniu przez 5-7 minut. Następnie zestawić z ognia i odstawić na 15 minut. Po tym czasie przecedzić. Odwar należy wypijać po posiłku. Zaleca się pić taki napój 2-4 razy dziennie, jednak przez okres nie dłuższy niż 4 tygodnie. Dorośli i osoby starsze jako środek wykrztuśny: odwar przygotowywać według przepisu powyżej. Wypijać 2 razy dziennie.
Masa netto: 50g.
Porady związane z Korzeń lukrecji 50g
Lukrecja – najsłodsze lekarstwo świata
