Polecane produkty
Skład:
budezonid (budesonidum)
Wskazania:
Zawiesina do nebulizacji Kabud przeznaczona do stosowania u dorosłych, młodzieży, dzieci, a także u niemowląt od 6. miesiąca życia. Wskazaniem do stosowania są: astma – u pacjentów, u których rezultaty używania inhalatorów ciśnieniowych z dozownikiem lub inhalatorów proszkowych nie są zadawalające; pseudokrup – bardzo ciężkie zapalenie krtani, przy którym wskazana jest hospitalizacja.
Działanie:
Glikokortykosteroid – budezonid jest substancją leczniczą stosowaną ze względu na swoje miejscowe działanie przeciwzapalne. Charakteryzuje się mniejszą ilością działań niepożądanych, jak również niższym ich nasileniem.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną – budezonid lub inne substancje zawarte w leku
Dawkowanie Kabud:
Do stosowania wziewnego, z użyciem nebulizatora. Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Astma: dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież powyżej 12. roku życia: dobowa dawka początkowa – 0,5-2mg. W szczególnych przypadkach lekarz może zwiększyć dawkę; dzieci (od 6. miesiąca życia do 12. roku życia): dobowa dawka początkowa – 0,25-1mg. W przypadku dzieci, które stosują doustne steroidy jako terapię podtrzymującą, można rozważyć zastosowanie zwiększonej początkowej dawki dobowej do 2mg. U dzieci zabieg nebulizacji należy wykonywać wyłącznie w obecności osoby dorosłej. Inhalacja musi odbywać się w pozycji wyprostowanej. Dawka podtrzymująca – najczęściej ustalana jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, po osiągnięciu pożądanych efektów, dawkę podtrzymującą powinno się zredukować do najniższej dawki, która zapewnia odpowiednią kontrolę astmy: dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież – 0,5-2mg na dobę; dzieci – 0,25-1mg na dobę. Pseudokrup: dzieci, niemowlęta – 2mg, podawane w jednej dawce lub podzielonej na dwie dawki po 1mg, które podaje się w odstępie półgodzinnym. Taki schemat dawkowania należy powtarzać co 12 godzin, maksymalnie przez okres 36 godzin, ewentualnie do zaobserwowania poprawy.