Polecane produkty
Skład:
lewetyracetam (levetiracetamum)
Wskazania:
Wśród wskazań do samodzielnego stosowania leku Levetiragamma są: napady częściowe lub częściowo wtórnie uogólnione u pacjentów powyżej 16. roku życia z nowo rozpoznaną padaczką. Do stosowania jako terapia wspomagająca w przypadku leczenia: częściowych lub częściowo wtórnie uogólnionych napadów u pacjentów dorosłych oraz dzieci powyżej 4. roku życia z padaczką; mioklonicznych napadów u dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną; napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u młodzieży po ukończeniu 12. roku życia oraz u dorosłych z idiopatyczną padaczka uogólnioną.
Działanie:
Produkt leczniczy stosowany w leczeniu napadów padaczkowych, może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie terapii innymi lekami przeciwpadaczkowymi. Lewetyracetam, czyli substancja czynna zawarta w leku Levetiragamma, jest pochodną pirolidonu, która z chemicznego punktu widzenia nie jest powiązana z innymi istniejącymi substancjami o działaniu przeciwpadaczkowym. Dotychczas przeprowadzone badania in vitro i in vivo wykazują, że mechanizm działania lewetyracetamu jest różny od innych znanych leków przeciwpadaczkowych, testy wskazują, iż nie powoduje on zmian podstawowych właściwości komórek, jak również zaburzeń prawidłowych procesów neurotransmisji.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną lub inną substancję zawartą w leku
Dawkowanie Levetiragamma:
Przyjmować według zaleceń lekarza. Tabletki zażywać dwa razy na dobę – wieczorem i rano, utrzymując stałe pory stosowania leku. W przypadku monoterapii (dorośli, młodzież od 16. roku życia) początkowa zalecana dawka to 250mg dwa razy na dobę, zwiększana po dwóch tygodniach do początkowej dawki terapeutycznej 500mg dwa razy na dobę, następnie co dwa tygodnie zwiększana o kolejne 250mg, przy czym maksymalna dawka wynosi 1500mg dwa razy na dobę. Terapia uzupełniająca (młodzież 12-17 lat, masa ciała powyżej 50kg; dorośli): początkowa dawka terapeutyczna to 500mg dwa razy na dobę, w zależności od odpowiedzi klinicznej dawka może być zwiększana aż do 1500mg dwa razy na dobę. Dawkowanie można zmieniać (zwiększać lub zmniejszać) o 500mg co dwa do czterech tygodni. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawkę należy dobierać indywidualnie, uzależniając ją od czynności nerek.