Polecane produkty
Skład:
lewofloksacyna (levofloxacinum)
Wskazania:
Lek jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń: pozaszpitalne zapalenie płuc, powikłane zakażenia skóry oraz tkanek miękkich (do stosowania w sytuacjach, gdy podanie innych leków przeciwbakteryjnych stosowanych w leczeniu początkowym tych zakażeń będzie niewłaściwe); odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz powikłane zakażenia układu moczowego; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego; wąglik w postaci płucnej (leczenie, a także zapobieganie zakażeniom po kontakcie z bakteriami).
Działanie:
Fluorochinolony, w tym również lewofloksacyna, działają na kompleks DNA-gyraza DNA oraz na topoizomerazę IV. Lek przeciwbakteryjny Levofloxacin Kabi jest produktem stosowanym w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne chinolony, a także na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- padaczka
- okres wzrostu u dzieci i młodzieży
- okres ciąży, okres karmienia piersią
- występujące w przeszłości i powiązane ze stosowaniem fluorochinolonów zapalenie ścięgna
Dawkowanie Levofloxacin Kabi:
Roztwór przeznaczony do podawania w postaci powolnej infuzji dożylnej, podawanej raz lub dwa razy w ciągu doby. W przypadku dawki 250mg preparat powinien być podawany przez minimum 30 minut, a w przypadku dawki 500mg przez 60 minut. Dawkowanie ustalane jest zawsze przez lekarza na podstawie takich danych jak: ciężkość oraz rodzaj zakażenia, wrażliwość drobnoustroju podejrzanego o wywołanie zakażenia. Pozaszpitalne zapalenie płuc, powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich: dawka dobowa – 500mg raz lub dwa razy na dobę, w pozostałych przypadkach wymienionych we wskazaniach – 500mg raz na dobę. Czas leczenia zależny jest od rodzaju oraz ciężkości zakażenia. Lewofloksacyna początkowo podawana w postaci infuzji może zostać zmieniona na postać doustną. Dawkowanie pozostaje bez zmian, gdyż obie te postaci są biorównoważne.