Polecane produkty
Skład Aphtin płyn:
Substancja czynna: boraks (Borax). Jeden gram roztworu zawiera 200mg boraksu oraz substancje pomocnicze: glicerol, woda oczyszczona.
Działanie Aphtin płyn:
Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Aphtin są pleśniawki jamy ustnej. Zawarta w leku substancja czynna – boraks – wykazuje działanie przeciwgrzybicze, odkażające oraz ściągające. Płyn do stosowania miejscowego na błonę śluzową jamy ustnej.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Aphtin płyn wskazany do miejscowego stosowania w leczeniu pleśniawek w jamie ustnej.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u dzieci poniżej 1. roku życia, a także u kobiet w ciąży i matek karmiących należy skonsultować z lekarzem. Należy zachować ostrożność w przypadku zaburzeń czynności nerek.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku przerwanej ciągłości błony śluzowej jamy ustnej.
Działania niepożądane Aphtin płyn:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zwykle występują w przypadku zbyt długiego stosowania oraz stosowania na uszkodzoną błonę śluzową. Częstość nieznana: niedokrwistość; stany splątania, drgawki; brak łaknienia; dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego – wymioty, biegunka; zmiany skórne; osłabienie; zaburzenia menstruacji.
Dawkowanie płynu Aphtin:
Stosować według zalecenia lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. Lek do miejscowego stosowania na śluzówkę jamy ustnej. Aplikować kilka razy na dobę. Niewielką ilość płynu nanieść na wacik i pędzlować nim zmiany w jamie ustnej. Płynu nie połykać. U dzieci powyżej 1. roku życia nie należy stosować płynu dłużej niż 3-5 dni.
Porady związane z APHTIN płyn 10g
Skuteczny lek na afty - jaki wybrać?
Afty - wyraźny sygnał o złym stanie zdrowia
Przypuszczam, że większość z czytelników już miała okazję zaznać czym są afty.Ból towarzyszący ich pojawieniu się zostaje w pamięci na długo. Zazwyczaj lokalizują się w jamie ustnej pod wpływem brudu, który trafia do niej poprzez nieumyte ręce, brudne sztućce, naczynia, obgryzanie paznokci, długopisów, niedomyte warzywa i owoce. Niestety ich pojawienie się i przewlekłe występowanie niesie ze sobą gorsze informacje. Mowa tu o chorobach, których są przejawem.