Polecane produkty
Skład:
Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Jedna tabletka powlekana zawiera 120mg kwantyfikowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu (Ginkgo biloba L., folium) (35-67:1), co odpowiada: 26,4 do 32,4mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe, 3,36 do 4,08mg ginkgolidów A, B i C, 3,12 do 3,84mg bilobalidu. Rozpuszczalnik używany do pierwszej ekstrakcji: aceton 65% (v/v). Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3000, tlenek żelaza żółty (E172), talk.
Działanie:
Lek Ginkofar Intense 0,12g zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który zawiera następujące substancje czynne: glikozydy flawonowe, ginkgolidy i bilobalid. Surowiec ten poprawia przepływ krwi w mózgu, rozszerza naczynia krwionośne oraz przeciwdziała agregacji (zlepianiu się) płytek krwi, przyczyniając się do podniesienia zdolności poznawczych u osób starszych.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ginkofar Intense 0,12g wskazany do stosowania w celu poprawienia zdolności poznawczych u seniorów w przypadku związanego z wiekiem osłabienia pamięci i sprawności umysłowej oraz w celu poprawienia jakości życia w przypadku łagodnej demencji. Lek wyłącznie dla osób dorosłych.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę. Należy zachować ostrożność u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe i przeciwplytkowe.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w trakcie ciąży.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek Ginkofar Intense może wywołać działania niepożądane. Bardzo często występują bóle głowy. Często występują zawroty głowy i dolegliwości żołądkowo-jelitowe, w tym: biegunka, bóle brzucha, nudności i wymioty. Działania niepożądane o częstości nieznanej: krwawienie z poszczególnych narządów (oczy, nos, przewód pokarmowy, naczynia mózgowe), reakcje uczuleniowe (wstrząs alergiczny), alergiczne reakcje skórne (rumień, obrzęk, świąd, wysypka). Ryzyko krwawienia wzrasta w przypadku jednoczesnego stosowania leków rozrzedzających krew.
Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek zawartych w ulotce. Zwyczajowo osobom dorosłym zaleca się przyjmować lek 2 razy dziennie po 1 tabletce (najlepiej rano i wieczorem). Zażywać niezależnie od posiłków, popijając wodą. Lek powinno się stosować co najmniej 8 tygodni. Jeśli po 3 miesiącach stosowania nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.