Polecane produkty
Furagina APTEO MED - Opis produktu:
Furagina APTEO MED 50mg to lek wydawany bez recepty i dostępny w każdej aptece. Substancją czynna leku Furagina APTEO MED 50mg jest furazydyna, substancja dobrze znana wielu pacjentom i z powodzeniem stosowana w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Furazydyna jest pochodną nitrofuranu - substancja ta skutecznie ogranicza rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych i przynosi szybką ulgę przy stosowaniu leku zgodnie z zalecaniami podanymi w ulotce leku lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Każda tabletka Furagina APTEO MED zawiera 50mg substancji czynnej -furazydyny i przyjmuje się dawkowanie według schematu: osoby dorosłe w pierwszym dniu leczenia: 100mg (2 tabletki leku) 4 razy na dobę, a następnie: 100mg (2 tabletki leku) 3 razy na dobę. Lek Furagina APTEO MED należy stosować przez 7-8 dni, jeśli po tym czasie dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią, należy zwrócić się do lekarza. Tabletki Furagina APTEO MED należy przyjmować doustnie, najlepiej podczas spożywania posiłków zawierających białko. Białko przyczynia się do zwiększenia wchłaniania leku. Leku Furagina APTEO MED nie należy stosować u dzieci i młodzieży.
Skład Furagina APTEO MED 50mg:
Substancja czynna leku: furazydyna. Jedna tabletka zawiera 50mg furazydyny. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna kwas stearynowy.
Działanie Furagina APTEO MED 50mg:
Furazydyna to pochodna nitrofuranu, wykorzystana została ona w produkcie leczniczym Furagina Apteo Med 50mg. Działa ona hamująco na rozwój bakterii, które odpowiedzialne są wywoływanie zakażeń dróg moczowych.
Zastosowanie Furagina APTEO MED 50mg:
Produkt leczniczy Furagina Apteo Med 50mg wskazany do stosowania w zakażeniach dolnych dróg moczowych.
Furagina APTEO MED - Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. W trakcie przyjmowania leku zaleca się unikać spożywania alkoholu. Lek zawiera sacharozę, co należy wziąć pod uwagę u osób z nietolerancją niektórych cukrów. Zaleca się wówczas skonsultować z lekarzem.
Furagina APTEO MED - Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne pochodne nitrofuranu. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży, a także w okresie ciąży donoszonej (od 38 tygodnia) oraz w okresie porodu. Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek (gdy w badaniach laboratoryjnych został stwierdzony klirens kreatyniny poniżej 60ml/min lub podwyższony poziom kreatyniny w surowicy). Nie stosować przy rozpoznanej polineuropatii np. w przebiegu cukrzycy. Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Furagina APTEO MED - Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić u niektórych osób działania niepożądane. Często występujące objawy niepożądane: nudności, nadmierne oddawanie gazów, bóle głowy. Nie tak często występujące objawy niepożądane: sinica, niedokrwistość megablastyczna lub niedokrwistość hemolityczna; zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, uszkodzenie nerwów obwodowych; reakcje z nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego: reakcje ostre (objawiające się gorączką, dreszczami, kaszlem, bólem w klatce piersiowej, dusznością, wysiękiem do przestrzeni w klatce piersiowej, zmianami w obrazie radiologicznym płuc i zwiększeniem liczby szczególnego rodzaju krwinek białych; najczęściej szybko lub bardzo szybko ustępują po odstawieniu leku); reakcje przewlekłe (w tym zwłóknienie płuc i rozsiane śródmiąższowe zapalenie płuc; nasilenie objawów i ich odwracalność po zaprzestaniu podawania leku zależy od czasu kontynuacji leczenia po wystąpieniu pierwszych objawów niepożądanych; po zidentyfikowaniu działania niepożądanego konieczne jest natychmiastowe odstawienie leku; upośledzenie czynności płuc może być odwracalne); zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne (np. uczucie pełności poposiłkowej, wzdęcia), bóle brzucha, wymioty, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit; łysienie, złuszczające się zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona; gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zakażenia drobnoustrojami opornymi na furazydnę; świąd, pokrzywka, reakcje anafilaktyczne, obrzęk naczynioruchowy, wysypka; objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica miąższu wątroby. Substancje czynne będące pochodnymi nitrofuranu mogą niekorzystnie wpływać na czynność jąder oraz mogą powodować zmniejszenie ruchliwości plemników, zmniejszać wydzielanie spermy, jak również mogą prowadzić do niekorzystnych zmian w budowie plemników.
Dawkowanie Furagina APTEO MED 50mg:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. U osób dorosłych zaleca się stosować po dwie tabletki (100mg) 4 razy na dobę w pierwszym dniu leczenia. W kolejnych dniach należy zmniejszyć dobową dawkę, stosują po dwie tabletki (100mg) 3 razy na dobę. Lek przyjmować z posiłkiem, który zawiera białko, bowiem zwiększa ono wchłanianie leku. Gdy po 7-8 dniach stosowania preparatu objawy nie ustępują bądź nasilają się, należy udać się do lekarza.