Polecane produkty
Skład Orofar Total Action:
Substancje czynne: chlorek benzoksoniowy i chlorowodorek lidokainy. Jedna tabletka zawiera 1mg chlorku benzoksoniowego i 1mg chlorowodorku lidokainy oraz pozostałe składniki: sorbitol, celuloza mikrokrystaliczna, makrogol 6000, skrobia kukurydziana, sacharyna sodowa, sodu chlorek, kwas cytrynowy jednowodny, aromat pomarańczowy, magnezu stearynian.
Działanie Orofar Total Action:
Dwie substancje czynne zastosowane w produkcie leczniczym Orofar Total Action to antyseptyczny chlorek benzoksoniowy oraz miejscowo znieczulający chlorowodorek lidokainy. Lek działa przeciwbólowo, a także przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz przeciwgrzybiczo, oznacza to, że zwalcza przyczyny zakażeń gardła i jamy ustnej. Preparat można stosować w łagodzeniu bólu gardła w przebiegu przeziębienia, zapalenia gardła i krtani, a także pomocniczo w leczeniu zapalenia migdałków.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Orofar Total Action wskazany do stosowania w leczeniu zakażeń gardła oraz zakażeń jamy ustnej (stany zapalne dziąseł, zakażenia oraz owrzodzenia śluzówki jamy ustnej – afty). Do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sorbitol – należy to wziąć pod uwagę u osób, które mają stwierdzoną nietolerancję niektórych cukrów. Możliwość zastosowania leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji należy skonsultować z lekarzem. Ze względu na ryzyko zachłyśnięcia osoby powyżej 60. roku życia powinny zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku. Zalecana jest konsultacja z lekarzem, jeśli bólowi gardła towarzyszy wysoka gorączka i występują duże trudności z przełykaniem. Ostrożność zalecana jest również, gdy w jamie ustnej lub na śluzówce gardła występują rany lub zmiany.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne czwartorzędowe sole amoniowe oraz inne miejscowo znieczulające leki amidowe. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku oraz skonsultować się z lekarzem: objawy reakcji alergicznej – trudności w oddychaniu lub przełykaniu, opuchnięcie twarzy, ust, języka lub gardła, silny świąd skóry z czerwoną wysypką i pęcherzami (występują rzadko). Inne działania niepożądane: często – podrażnienie lub mrowienie w jamie ustnej lub gardle.
Dawkowanie tabletek do ssania Orofar Total Action:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wytycznych na ulotce. Nie żuć, nie połykać. Nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem, a także podczas jedzenia lub picia. Ze względu na to, że lidokaina może wywołać przejściowe uczucie drętwienia w jamie ustnej i gardle, a także powodować trudności w przełykaniu, należy wstrzymać się z jedzeniem i piciem do ich ustąpienia. Zaleca się ssać powoli jedną tabletkę co 2-3 godziny, przy nasilonej infekcji można zwiększyć częstotliwość stosowania do jednej tabletki co 1-2 godziny. Leczenie aft: tabletkę ssać powoli, utrzymując ją blisko zmiany chorobowej. Maksymalna dawka dobowa: 10 tabletek. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci powyżej 6. roku życia: 6 tabletek. Nie należy przekraczać zalecanych dawek dobowych. Należy skonsultować się z lekarzem gdy po 3 dniach stosowania objawy nie ustępują lub się nasilają.