Polecane produkty
Skład Clisma Lax lewatywa:
Butelka zawiera 133ml roztwór w przeliczeniu na 100ml: diwodoroortofosforan sodu (NaH2PO4) – 13,91g; wodoroortofosforan sodu (Na2HPO4) – 3,18g; wodorotlenek sodu; benzoesan sodu, parahydroksybenzoesan metylu, woda destylowana w ilości dopełniającej do 100ml.
Działanie Clisma Lax lewatywa:
Gotowy do użycia, szybko działający roztwór do wykonania przeczyszczającej lewatywy – Clisma Lax. Wyrób medyczny Clisma Lax lewatywa umożliwia wykonanie zabiegu oczyszczania dolnego odcinka jelita grubego. Roztwór soli fosforanowych znajduje się w miękkiej, plastikowej butelce z anatomiczną kaniulą doodbytniczą, która pokryta jest żelem lubrykacyjnym.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Clisma Lax lewatywa przeznaczony do stosowania w przypadku zaparć, w celu oczyszczania jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, radiologicznymi, ginekologicznymi, urologicznymi i kolonoskopowymi, przed operacją i po operacji, w celu oczyszczania jelita ze złogów środka kontrastowego po badaniu radiologicznym, a także w celu oczyszczania jelita przed porodem oraz po porodzie.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt zaleca się stosować możliwie jak najrzadziej. Stosowanie preparatu przez dłuższy czas może odbywać się wyłącznie ze wskazania lekarza. Możliwość zastosowania produktu u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u osób starszych należy omówić z lekarzem.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować u osób dializowanych. Nie stosować w przypadku zaburzeń, które mogą przedłużyć czas przebywania roztworu w jelicie (np. rozdęcie okrężnicy, niedrożność lub zwężenie jelit, kamienie kałowe). Nie stosować w przypadku hemoroidów, ostrych i przewlekłych stanów zapalnych jelit, nudności, wymiotów i bólu brzucha. Nie stosować poniżej 3. roku życia.
Sposób użycia lewatywy Clisma Lax:
Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Produkt należy stosować zgodnie z przeznaczeniem, zaleca się zapoznać z instrukcją użycia. Roztwór może być w temperaturze pokojowej lub można go lekko podgrzać, zanurzając butelkę w ciepłej wodzie. Po zdjęciu nasadki ochronnej wprowadź kaniulę do odbytnicy w kierunku pępka, wyciśnij ją do końca. U dzieci kaniulę wprowadzić maksymalnie do połowy jej długości. Należy pozostać w pozycji leżącej przez około 5 minut lub do momentu pojawienia się potrzeby wypróżnienia. Nie powinno się przetrzymywać lewatywy dłużej niż przez 5 minut, gdyż roztwór powinien być wydalony w jak najkrótszym czasie, dlatego nawet przy braku parcia na stolec należy podjąć próbę wypróżnienia. Zaparcia, przygotowanie do badań diagnostycznych: dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: o ile lekarz nie zaleci inaczej jednorazowo jedna butelka; szczególne potrzeby kliniczne: można podawać kolejno 2-3 butelki. Dzieci od 3. do 12. roku życia: o ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować pół butelki. W celu łagodzenia zaburzeń związanych z zaparciami i regulacji pracy jelit nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni, chyba ze lekarz zaleci inaczej.