Polecane produkty
Składniki Ascorvita Max:
Kwas L-askorbinowy (witamina C), substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna i hydroksypropylometyloceluloza, cholekalcyferol (witamina D), tlenek cynku, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik: ryboflawiny.
Zawartość składników w jednej tabletce (zalecana dzienna porcja): witamina C – 1000mg (1250% RWS), witamina D – 50mcg (1000% RWS), cynk – 10mg (100% RWS).
RWS – referencyjna wartość spożycia.
Działanie Ascorvita Max:
W składzie suplementu diety Ascorvita Max zastosowano wysoką porcję witaminy C (1000mg w jednej tabletce) oraz witaminę D i cynk. Składniki te pomagają w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Preparat ma unikalną postać tabletek o zmodyfikowanym czasie rozpadu (MRS), co pozwala na wydłużone uwalnianie witaminy C. Tabletka złożona jest z dwóch warstw, z czego pierwsza cechuje się szybkim uwalnianiem witaminy C, zaś druga – przedłużonym uwalnianiem tego składnika. W ten sposób witamina C w organizmie utrzymuje się na stałym poziomie przez kilka godzin. Warto wspomnieć, że preparat jest wolny od glutenu i laktozy, może być stosowany przez wegetarian.
Zastosowanie:
Suplement diety Ascorvita Max przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w cynk oraz witaminy: C i D.
Informacje dodatkowe:
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut, czyli zamiennik zróżnicowanej diety. Zachowanie zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia ma duże znaczenie. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu diety.
Sposób użycia tabletek powlekanych Ascorvita Max:
Zalecana dzienna porcja: jedna tabletka. Przyjmować, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Porady związane z Ascorvita MAX x 30 tabletek powlekanych
Witamina C na przeziębienie – czy pomaga? Jakie dawki brać?

Szkorbut - co to jest? Przyczyny, objawy i leczenie choroby
