Polecane produkty
Skład Traumon żel:
Substancja czynna: etofenamat (Etofenamatum). 1g zawiera 100mg etofenamatu oraz substancje pomocnicze: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.
Działanie Traumon żel:
Substancją czynną leku jest etofenamat należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa on przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Produkt leczniczy Traumon to żel do miejscowego stosowania, wchłania się przez skórę, a substancja czynna gromadzi się w tkankach zmienionych zapalnie. Stosowanie leku zewnętrznie zmniejsza ryzyko pojawienia się działań niepożądanych, które występują podczas przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych doustnie. Żel nie zostawia tłustej warstwy na skórze.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Traumon żel wskazany do stosowania w przypadku tępych urazów (stłuczenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, skręcenia), choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych, barkowych i kręgosłupa), reumatyzmu pozastawowego (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien pochewek ścięgnistych, torebek stawowych) i zapalenia nadkłykci.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera glikol propylenowy (E1520) – 30g w 1g żelu. Składnik ten może powodować podrażnienie skóry, dlatego bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem nie należy aplikować żelu na otwarte rany, a także na duże powierzchnie uszkodzonej lub zranionej skóry. Nie stosować na wypryskowe zmiany skórne, na oczy i na błony śluzowe. Miejsca leczone w okresie aplikacji i dwa tygodnie po jej zakończeniu należy chronić przed ekspozycją na promienie UV. Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią: w pierwszym i drugim trymestrze lek można stosować wyłącznie w przypadku bezwzględnej konieczności, w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane. Lek można stosować w okresie karmienia piersią, jednak krótkotrwale i niskich dawkach, nie należy stosować leku na piersi.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na kwas flufenamowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.
Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często – rumień, pieczenie skóry; bardzo rzadko – zapalenie skóry, np. silny świąd, wysypka, obrzęk, wysypka pęcherzowa; częstość nieznana – reakcja fotouczuleniowa. Wymienione powyżej działania niepożądane zwykle przechodzą po odstawieniu leku. Zaburzenia układu immunologicznego: częstość nieznana – nadwrażliwość (niespecyficzna reakcja alergiczna i anafilaksja, zwiększona reaktywność układu oddechowego prowadząca do astmy, nasilenia astmy, skurczu oskrzeli lub duszności, różne zaburzenia skóry, w tym wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, rzadziej złuszczające i pęcherzowe zmiany skórne (w tym: martwica naskórka i rumień wielopostaciowy). W przypadku wystąpienia tych objawów (mogą się one pojawić już po pierwszej aplikacji) należy niezwłocznie udać się po pomoc medyczną.
Dawkowanie żelu Traumon:
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wytycznych na ulotce. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się 3-4 razy na dobę. Pasek żelu o długości 5-10cm rozprowadzić na skórze, pokrywając powierzchnię większą niż miejsce bólu. Wetrzeć do całkowitego wchłonięcia. Zwykle leczenie dolegliwości reumatycznych należy prowadzić przez 3-4 tygodnie, a leczenie tępych urazów – do 2 tygodni. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku uczucia zbyt silnego lub zbyt słabego działania żelu. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.