Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pyralgina x 50 tabletek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Pyralgina jest metamizol sodowy (pochodna pirazolonu). Jest to lek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Wskazaniem do jego stosowania są bóle różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączka.
Pyralgina x 50 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 38451
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
50,85 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Pyralgina:

Substancja czynna: metamizol sodowy jednowodny (Metamizolum natricum). Jedna tabletka zawiera 500mg metamizolu sodowego jednowodnego oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.

Działanie Pyralgina:

Nieopioidowy lek przeciwbólowy z grupy pochodnych pirazolonu – metamizol sodowy to substancja czynna o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Pyralgina wskazany jest do stosowania w przypadku gorączki i bólów o dużym nasileniu. Lek stosuje się, gdy występują przeciwwskazania do przyjmowania innych leków lub są one nieskuteczne.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pyralgina wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także gorączki. Stosować w przypadku, gdy zastosowanie innych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy zachować ostrożność w przypadku m.in. osób z chorobami serca i zaburzeniami krążenia, osób odwodnionych, osób z gorączką, osób z niewydolnością nerek i/lub wątroby, osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, osób z astmą oskrzelową, osób z chorobami uczuleniowymi, osób z nietolerancją niektórych barwników i konserwantów, osób z nietolerancją alkoholu, która objawia się kichaniem, łzawieniem oczu, silnym zaczerwienieniem twarzy. Jeśli zachodzi konieczność długotrwałego stosowania leku, należy wykonać morfologię krwi. Alkohol może wpływać na skuteczność leku. Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią: możliwość stosowania w pierwszym i drugim okresie ciąży – nie jest zalecane, chyba że w przypadku bezwzględnej konieczności, w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane; w okresie karmienia stosowanie leku nie jest zalecane, zwłaszcza wielokrotnego, matki karmiące w przypadku jednorazowego podania metamizolu powinny przez 48 godzin od zastosowania zbierać i wylewać pokarm. Lek zawiera sód (34,5mg w jednej tabletce, co odpowiada 1,7 % maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne pochodne pirazolonu i pirazolidyny (np. propyfenazon, fenazonlubfenylobutazon). Nie stosować w przypadku zespołu astmy analgetycznej lub znanej nietolerancji na leki przeciwbólowe objawiające się pokrzywką, obrzękiem naczynioworuchowym (obrzękiem w obrębie języka, twarzy, warg i/lub gardła) – osoby, u których występuje skurcz oskrzeli lub inna reakcja anafilaktoidalna na salicylany, paracetamol lub inne nieopioidowe leki przeciwbólowe, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne (diklofenak, ibuprofen, indometacyna lub naproksen). Nie stosować w przypadku zaburzeń czynności szpiku kostnego (np. po zastosowaniu leków obniżających odporność organizmu), zmian w obrazie morfologicznym krwi (m.in. zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych), niedokrwistości. Nie stosować w przypadku ostrej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku ostrej porfirii wątrobowej. Nie stosować w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna). Nie stosować równocześnie z lekami z grupy pochodnych pirazolonu i pirazolidyny (np. fenylobutazon, propyfenazon). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 15. roku życia.

Działania niepożądane Pyralgina:

Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Nie występują one u wszystkich. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie wezwać pomoc lekarską: ciężkie reakcje uczuleniowe (anafilaktyczne) – rzadko występujący obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła, który może powodować utrudnienie połykania lub oddychania, bardzo rzadko występujący ciężki skurcz oskrzeli, zmiany skórne i śluzówkowe (świąd, pieczenie, zaczerwienienie, pokrzywka), wstrząs anafilaktyczny (zagrażające życiu zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, osłabienie, omdlenie) – częstość nieznana. Należy natychmiast odstawić lek i zgłosić się do lekarza w przypadku wystąpienia bardzo rzadko występujących ciężkich działań niepożądanych – zespół Stevensa-Johnsona (pęcherze przechodzące w nadżerki, na błonach śluzowych jamy ustnej, spojówek, narządów płciowych), zespół Lyella (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, zmiany rumieniowo-pęcherzowe w obrębie skóry i błon śluzowych prowadzące do spełzania dużych powierzchni naskórka i obnażenia dużych powierzchni skóry), pancytopenia, agranulocytoza. Pojedyncze doniesienia wskazują, że ryzyko agranulocytozy może się zwiększyć, jeśli metamizol jest stosowany przez okres dłuższy niż jeden tydzień. Inne działania niepożądane (w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem): niezbyt często – wysypka polekowa (przemijająca wysypka różnego typu: grudkowa, plamista, krostkowa, rumieniowa), nadmierne zmniejszenie ciśnienia tętniczego; rzadko – zmiany skórne grudkowo-plamkowe, leukopenia; bardzo rzadko – astma analgetyczna, napady astmy, małopłytkowość, nagłe pogorszenie czynności nerek z białkomoczem, skąpomoczem lub bezmoczem włącznie, ostra niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek; częstość nieznana – nudności, wymioty, bóle brzucha, podrażnienie żołądka, biegunka, suchość w ustach, uszkodzenie wątroby, bóle i zawroty głowy, niedokrwistość hemolityczna, niedokrwistość aplastyczna, uszkodzenie szpiku, niekiedy kończące się zgonem. W przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej może dojść do hemolizy krwinek, czerwonego zabarwienia moczu (po zastosowaniu bardzo wysokich dawek metamizolu).

Dawkowanie tabletek Pyralgina:

Stosować według zaleceń lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawkowanie zależy od nasilenia objawów i indywidualnej reakcji na lek. Zalecane jest stosowanie najmniejszej dawki niezbędnej do opanowania bólu i/lub gorączki. Dorośli, młodzież od 15. roku życia (masa ciała powyżej 53kg): maksymalnie 1000mg metamizolu w dawce pojedynczej (2 tabletki), nie stosować częściej niż 4 razy na dobę (z zachowaniem odstępów wynoszących 6-8 godzin). Maksymalna dawka dobowa: 4000mg (8 tabletek). Lek zwykle działa po 30-60 minutach od zastosowania. Tabletki przyjmować podczas posiłku lub bezpośrednio po jego zakończeniu, popijać odpowiednią ilością wody. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3-5 dni, jeśli po tym czasie nie nastąpiła poprawa lub objawy się nasiliły, należy skontaktować się z lekarzem. Osoby w podeszłym wieku i pacjenci w złym ogólnym stanie zdrowia lub z niewydolnością nerek: dawkę należy zmniejszyć. Osoby z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby: należy unikać wielokrotnego podawania dużych dawek. W przypadku krótkotrwałego stosowania zmniejszenie dawki nie jest wymagane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel