Polecane produkty
Skład Pessar Calmona silikonowy kostkowy:
Silikon.
Działanie Pessar Calmona silikonowy kostkowy:
Do stosowaniu w leczeniu zaburzeń statyki narządów rodnych u kobiet niezależnie od wieku. Pessar Calmona silikonowy kostkowy jest bardzo skuteczny, jego efekty można porównać z efektami operacji. Pessar można aplikować jako środek wspomagający regenerację stanu pochwy, umożliwia gojenie się podrażnień, co jest istotne, gdy pessar stanowi przygotowanie do operacji. Jest to produkt, który jest prosty w obsłudze i nie sprawia problemów przy samodzielnej aplikacji. Ułatwieniem przy wyciąganiu jest chirurgiczna, elastyczna wstążka (przeplatana przez trzy otwory). Pessar wykonany jest z miękkiego silikonu, nie powoduje ucisków i odleżyn w kanale rodnym. Specjalne perforacje zapewniają przepływ powietrza, co ogranicza ryzyko zakażeń w obrębie pochwy i zmniejsza ryzyko upławów. Ponadto dzięki wytwarzaniu podciśnienia pessar utrzymuje się na miejscu i blokuje wypadające narządy. Produkt nie ma żadnych plastikowych elementów. Produkt nie powoduje powikłań. Do wyboru jest kilka rozmiarów.
Zastosowanie:
Pessar Calmona silikonowy kostkowy wskazany do stosowania: przy zaburzeniach statyki narządów rodnych u kobiet , przy obniżeniu narządów 1, 2 i 3 stopnia, przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, przed operacjami (aby poprawić krążenie tkankowe), przy występujących dodatkowo wpukleniach innych narządów,
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować w przypadku krwawienia z dróg rodnych, nie stosować w przypadku chorób zapalnych żeńskich organów miednicy.
Sposób użycia Pessara Calmona silikonowego kostkowego:
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przeczytać instrukcję użytkowania przed użyciem. Zakładać na stojąco ze stopą postawioną na stołku, na leżąco lub w pozycji opartej o ścianę i z rozchylonymi nogami. Pessar należy wsunąć możliwie jak najdalej. Wyjmowanie: najpierw należy pociągać za sznurek w różnych kierunkach (aby zmniejszyć efekt przyssania) do momentu, gdy opór ze strony mięśni dna miednicy zostanie zwolniony. Brzegi pessara poluzować palcem wskazującym lub środkowym, aż do całkowitego zwolnienia efektu przyssania, pociągnąć pessar w dół i wyjąć.