Polecane produkty
W zestawie Test Krew utajona w kale:
Saszetka z kasetką – 1szt., pojemnik z odczynnikiem i aplikatorem – 1szt., podkładka na kał – 1szt., instrukcja użycia.
Działanie Test Krew utajona w kale:
Test kasetkowy, który pozwala wykryć obecność krwi utajonej w próbce kału. Test do samodzielnego przeprowadzenia w warunkach domowych. Wyrób medyczny Test Krew utajona w kale jest przeznaczony do stosowania we wstępnej diagnostyce chorób przewodu pokarmowego. Umożliwia szybkie wykrycie krwawienia w przewodzie pokarmowym, które może być objawem np. stanów zapalnych, owrzodzeń, polipów jelit. Test cechuje się wysoką dokładnością (99,1%) i czułością, pozwala wykryć już niewielkie ilości krwi w próbce kału. Wykonanie badania jest wskazane szczególnie, gdy obserwuje się nagły spadek wagi o nieustalonej przyczynie, utrzymują się bóle żołądka, występują rodzinne predyspozycje do rozwoju nowotworu jelita grubego. Test jest nieinwazyjny, prosty w wykonaniu.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Test Krew utajona w kale przeznaczony do stosowania w diagnostyce różnego rodzaju chorób przewodu pokarmowego. Rekomendowany jako badanie przesiewowe w kierunku wykluczenia nowotworów jelita grubego.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt jednorazowego użytku. Nie zaleca się wykonywać testu z kału pobranego w trakcie miesiączki lub w trakcie krwawienia hemoroidów. Nie należy spożywać alkoholu lub przyjmować lekarstw 48 godzin przed pobraniem próbki kału. Zaleca się skonsultować z lekarzem, gdy wynik testu jest negatywny, jednak występują niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego.
Sposób użycia Testu Krew utajona w kale:
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Należy przeczytać ulotkę informacyjną przed użyciem. Przed rozpoczęciem badania należy dokładnie umyć ręce. Pobrać próbkę kału. Umieścić kał w pojemniku z roztworem. Następnie odpowiednią ilość nanieść na wyznaczone okienko na kasetce testowej. Wynik odczytać po 5 minutach. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – linia pojawia się w polu testowym (T) i polu kontrolnym (C) – pozytywny wynik badania należy skonsultować z lekarzem; wynik negatywny – linia pojawia się tylko w polu kontrolnym (C), wynik nieprawidłowy – linia pojawia się tylko w polu testowym (T) lub nie pojawia się żadna linia.