Polecane produkty
W zestawie Ciśnieniomierz Diagnostic DA201:
Aparat Diagnostic DA201, klucz do kalibracji, stetoskop, mankiet uniwersalny: 23-37cm, etui, instrukcja w języku polskim.
Działanie Ciśnieniomierz Diagnostic DA201:
Ciśnieniomierz ręczny zegarowy ze stetoskopem – Ciśnieniomierz Diagnostic DA201 jest przeznaczony do pomiaru krwi na ramieniu. Urządzenie do pomiaru wykorzystuje metodę korotkową, co zapewnia bardzo dokładny wynik. W zestawie dołączono zarówno stetoskop, jak i mankiet uniwersalny. Ponadto w opakowaniu znajduje się specjalny kluczyk, który umożliwia samodzielną kalibrację urządzenia. Duży manometr ułatwia odczytywania wyników.
Zastosowanie:
Ciśnieniomierz Diagnostic DA201 przeznaczony do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Polecany do użytku domowego, jak również w przychodniach, odpowiedni dla służby zdrowia lub do celów dydaktyczno szkoleniowych.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Ciśnieniomierz należy chronić przed wstrząsami. Nie pompować mankietu powyżej 300mmHg. Gumowe części urządzenia należy chronić przed przecięciem lub zniszczeniem ostrymi przedmiotami. Nie wystawiać urządzenia na długotrwałe działanie niskich i wysokich temperatur, a także na działanie promieni słonecznych. Zaleca się okresowe (co 2 lata) kalibrowanie w autoryzowanym serwisie. Do czyszczenia należy używać czystej, miękkiej ściereczki. Nie zanurzać w cieczach w celu wyczyszczenia urządzenia. Nie sterylizować w wysokich temperaturach.
Dane techniczne:
Metoda pomiaru: korotkowa ze stetoskopem. Zakres pomiaru: ciśnienie: 0-300mmHg, dokładność pomiaru: ciśnienie: +/- 3 mmHg. Mankiet: obwód ramienia – 23-37cm. Inflacja mankietu: manualna, deflacja mankietu: manualny zaworek spustowy. Warunki pracy: temp. 10-40st. C, wilgotność: 30-80%; transport i przechowanie: temp. -20-70st. C, wilgotność względna: 10-80%. Gwarancja door-to-door: 24 miesiące.
Sposób użycia Ciśnieniomierza Diagnostic DA201:
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją użytkowania. Przed badaniem należy się zrelaksować przez około 5-10 minut. Badanie należy wykonywać w pozycji siedzącej. Ramię należy położyć na stole. Mankiet założyć na ramię (lewe lub prawe), dolny brzeg mankietu powinien znajdować się około 1-2cm powyżej zgięcia łokcia. Mankiet powinien dobrze przylegać, nie powinien jednak uciskać. Mankiet zacisnąć w taki sposób, aby przewód powietrza znajdował się na tętnicy. Upewnić się, że zawór spustu jest zamknięty. Stetoskop założyć na uszy, jego głowicę przyłożyć do tętnicy łokciowej. Rozpocząć pomiar, w trakcie badania należy pozostawać w bezruchu, należy się również powstrzymać od mówienia. Napompować mankiet w taki sposób, aby wskazana wartość nie przekraczała przewidywanej maksymalnej wartości ciśnienia o więcej niż 20-30mmHg. Następnie delikatnie odkręcać zawór spustowy powietrza, wskazówka powinna obniżać się z szybkością 2-3mmHg na sekundę. Gdy w stetoskopie będzie słyszalne wyraźne stukniecie, należy odczytać wartość ciśnienia skurczowego. Następnie należy nadal obniżać ciśnienie, gdy pojawi się ostatnie uderzenie w stetoskopie, należy odczytać wartość ciśnienia rozkurczowego. Wypuścić powietrze z mankietu. Pomiar można powtórzyć po odczekaniu około 10-15 minut.