Polecane produkty
W zestawie Test Ferrytyna niedobór żelaza:
Saszetka z testem kasetkowym oraz pipetą kapilarną – 1szt., gazik do dezynfekcji – 1szt., sterylny lancet (nakłuwacz) do uzyskania próbki krwi – 1szt., pojemnik z zakraplaczem zawierającym 1ml odczynnika – 1szt., instrukcja użycia.
Działanie Test Ferrytyna niedobór żelaza:
Przeznaczony do samodzielnego wykonania w warunkach domowych test do oznaczania poziomu ferrytyny we krwi. Wyrób medyczny Test Ferrytyna niedobór żelaza jest polecany do stosowania w diagnostyce niedokrwistości. Badanie można szybko wykonać, wykorzystując próbkę krwi pobraną z palca. Wynik można odczytać w ciągu 5 minut. Pozytywny wynik testu, czyli ferrytyna na poziomie powyżej 30ng/ml oznacza, że wszystko jest w porządku, poziom poniżej 30ng/ml oznacza niedobór ferrytyny, co może świadczyć o niedoborze żelaza oraz o anemii (niedokrwistości).
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Test Ferrytyna niedobór żelaza przeznaczony do stosowania w celu oznaczenia poziomu ferrytyny w próbce krwi. Test jest wskazany do wykonania w przypadku pojawiania się takich objawów jak: zmęczenie, bladość, ból głowy, duszności, łamliwe włosy i paznokcie. Test polecany jest także dla osób z grupy ryzyka wystąpienia niedokrwistości np. dzieci, kobiet w ciąży, wegan, osób starszych, osób z zaburzeniami wchłaniania, sportowców.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt jednorazowego użytku. Nie zaleca się wykonywania testu w stanach zapalnych, w przypadku uszkodzenia wątroby lub śledziony.
Sposób użycia Testu Ferrytyna niedobór żelaza:
Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją. Produkt należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Test wyjąć z opakowania, płytkę testową umieścić na czystej, poziomej powierzchni. Po otwarciu koperty z testem należy wykonać badanie w ciągu godziny. Palec, z którego będzie pobierana próbka krwi (zazwyczaj palec środkowy lub serdeczny) należy delikatnie masować przez około 30 sekund, następnie zdezynfekować. Po dezynfekcji należy odczekać 30-60 sekund, następnie nakłuwacz (najpierw zdjąć osłonkę) przyłożyć do bocznej części zdezynfekowanej opuszki palca – nakłuwacz powinien ściśle dolegać do skóry, następnie docisnąć go, aż pojawi się charakterystyczny „klik”, dźwięk ten oznacza, że palec został nakłuty. Rękę z nakłutym palcem opuścić w dół i poczekać aż uformuje się duża, pełna kropla krwi, palec można kilka razy ucisnąć, aby przyspieszyć ten proces. Trzymając pipetkę poziomo, zbliżyć jej końcówkę do kropli krwi. Nie ściskać opuszki palca, nie ściskać pipetki. Krew pod wpływem sił kapilarnych sama wpłynie do pipetki. Pipetka musi być napełniona krwią do czarnej kreski. Unikając powstawania pęcherzyków powietrza, zawartość pipetki wprowadzić do odpowiedniego okienka na płytce testowej. Odczekać, aż cała krew zostanie wchłonięta, następnie do okienka wprowadzić 3 pełne krople roztworu. Wynik odczytać w ciągu 5 minut od dodania roztworu do okienka. Wynik odczytany po czasie dłuższym niż 10 minut jest niewiarygodny. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny (>30ng/ml) – pojawia się linia kontrolna C i linia testowa T; wynik negatywny (<30ng/ml) – pojawia się tylko linia kontrolna C; wynik nieprawidłowy – pojawia się tylko linia testowa T. W przypadku negatywnego wyniku należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.