Polecane produkty
Skład Mucopect Kids syrop:
Substancja czynna: karbocysteina (Carbocisteinum). 1ml syropu zawiera 50mg karbocysteiny oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), karmel (E 150d), sacharoza, aromat agrestowy „Aroma grosella 63 2334” [glikol propylenowy, mrówczan etylu, octan izopentylu, 4-(4-hydroxyphenyl)butan-2-one, 3-metylobutan-1-ol, gruszlin karbolistny (Barosma betulina) ekstrakt, kwas octowy, 4-(2,6,6-trimethylcyclohex-1-ene-1-yl)-but-3-ene-2-one], sodu wodorotlenek i woda oczyszczona.
Działanie Mucopect Kids syrop:
Karbocysteina jest substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Mucopect Kids syrop. Jest to lek mukolityczny do stosowania w leczeniu chorób przebiegających z nadprodukcją śluzu w oskrzelach. Karbocysteina zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie go z dróg oddechowych podczas kaszlu. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Mucopect Kids jest objawowe leczenie chorób dróg oddechowych, w przebiegu których wytwarzana jest nadmierna ilość gęstej, lepkiej wydzieliny.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mucopect Kids syrop wskazany do stosowania w objawowym leczeniu chorób dróg oddechowych, które przebiegają z nadmiernym wytwarzaniem gęstej oraz lepkiej wydzieliny. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i u dorosłych.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania leku w następujących przypadkach: u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa, pacjent ma ostrą niewydolność oddechową, pacjent jest osłabiony. Osłabienie odruchu kaszlowego jest związane z ryzykiem niedrożności dróg oddechowych wskutek wzrostu ilości wydzieliny. Leki mukolityczne mogą prowadzić do uszkadzania śluzówki żołądka, dlatego pacjenci, u których występowała w przeszłości choroba wrzodowa powinni stosować je z dużą ostrożnością. Jeśli pojawi się obfita ropna wydzielina i gorączka, wystąpi przewlekła choroba oskrzeli lub płuc, a także w przypadku pacjentów ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania, konieczna jest wizyta u lekarza, który może zalecić inne leki. Leczenie pacjentów z astmą oskrzelową powinno przebiegać pod nadzorem lekarza, gdyż istnieje ryzyko skurczu oskrzeli – jeśli dojdzie do skurczu oskrzeli, należy natychmiast przerwać podawanie leku. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Nie należy stosować karbocysteiny jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi i lekami zmniejszającymi wydzielinę. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera sacharozę – 577,5mg w 1ml (15ml zawiera 8,7g sacharozy). Lek może wpływać szkodliwie na zęby, osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować możliwość zastosowania leku. Zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u osób z cukrzycą. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) – składnik, ten może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku wrzodów żołądka i/lub dwunastnicy.
Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli wystąpią takie objawy jak: reakcja alergiczna, zespół Stevensa-Johnsona (krwawiące ran lub pęcherze, w tym w okolicach warg, oczu, jamy ustnej, nosa i narządów płciowych oraz wystąpienie objawów grypopodobnych i gorączki), krew w wymiotach lub stolcu, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać się do szpitala. Rzadko: nudności, wymioty, biegunka. Bardzo rzadko: krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia żołądkowe, ból brzucha, reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, pokrzywka). Częstość nieznana: bóle głowy, pojedyncze przypadki pęcherzowego zapalenia skóry takie jak zespół Stevensa-Johnsona, u pacjentów nadwrażliwych może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i nosa.
Dawkowanie syropu Mucopect Kids:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Syrop odmierzać przy pomocy miarki dołączonej do opakowania (miarka o objętości 5ml z podziałką: 1,25ml, 2,5ml, 3,75ml, 5ml). Zalecane dawkowanie: osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia – zwykle 15ml trzy razy na dobę, następnie po złagodzeniu objawów dawkę należy zmniejszyć do 10ml trzy razy dziennie. Zalecane dawkowanie: dzieci od 6. do 12. roku życia – zwykle 5ml trzy razy dziennie. Po użyciu butelkę dokładnie zamknąć. Nie stosować przed snem, ostatnią dawkę zaleca się przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 4-5 dni. Jeśli po 4-5 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub nastąpiło pogorszenie, należy skonsultować się z lekarzem. W trakcie leczenia należy zwiększyć podaż płynów. Nie przekraczać zalecanych dobowych dawek.