Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Loperamid APTEO MED 2mg x 10 kapsułek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Loperamid Apteo Med 2mg jest chlorowodorek loperamidu. Jest to składnik działający przeciwbiegunkowo. Lek wskazany dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w objawowym leczeniu ostrej biegunki.
Loperamid APTEO MED 2mg x 10 kapsułek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 40738
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,14 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Loperamid Apteo Med 2mg:

Substancja czynna: loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum). Każda tabletka zawiera 2mg loperamidu chlorowodorku oraz substancje czynne: skrobia kukurydziana (suszona), laktoza (DCL21), polisorbat 80, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka kapsułki: korpus: żelatyna, woda oczyszczona, sodu laurylosiarczan, erytrozyna (E 127), żelaza tlenek czarny (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), wieczko: żelatyna, woda oczyszczona, sodu laurylosiarczan, żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E 132), tytanu dwutlenek (E 171); tusz: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek.

Działanie Loperamid Apteo Med 2mg:

Lek jest wskazany do stosowania przede wszystkim w objawowym leczeniu ostrej biegunki u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia, a ponadto w objawowym leczeniu ostrych epizodów biegunki w przebiegu zespołu jelita drażliwego u osób dorosłych. Produkt leczniczy Loperamid Apteo Med 2mg zawiera chlorowodorek loperamidu. Jest to substancja czynna, która działa przeciwbiegunkowo. Lek wpływa na wydłużenie czasu przejścia treści pokarmowej przez jelita. Dodatkowo zmniejsza wydalanie wody oraz elektrolitów, jak również zmniejsza natychmiastową potrzebę wypróżniania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Loperamid Apteo Med 2mg wskazany do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia i u osób dorosłych w objawowym leczeniu ostrej biegunki oraz u osób dorosłych (powyżej 18. roku życia) w objawowym leczeniu ostrych epizodów biegunki związanych z zespołem jelita drażliwego – po wstępnej diagnozie postawionej przez lekarza.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania leku. Lek przeznaczony tylko do leczenia objawowego. Gdy można ustalić przyczyny biegunki i jest to uzasadnione (bądź wskazane), lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Osoby chore na AIDS: osoby stosujące ten lek z powodu biegunki, powinny przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem, gdy pojawi się rozdęcie brzucha; w przypadku AIDS i zakaźnego zapalenia okrężnicy (wirusowe i bakteryjne) dochodziło do pojedynczych przypadków toksycznego rozszerzenia okrężnicy podczas stosowania loperamidu. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby powinny stosować lek z zachowaniem ostrożności – ze względu na zmniejszenie metabolizmu związanego z efektem pierwszego przejścia przez wątrobę, co może przyczynić się do względnego przedawkowania leku, które może prowadzić do toksycznego działania na ośrodkowy układ nerwowy. Nie stosować niezgodnie ze wskazaniami lub w większych dawkach niż zalecane. Przy stosowanych dawkach większych niż zalecane obserwowano ciężkie zaburzenia pracy serca (m.in. przyspieszony lub nieregularny rytm serca). Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku u osób ze zdiagnozowanym przez lekarza zespołem jelita drażliwego, dotyczy to głównie następujących przypadków: osoby od 40. roku życia, gdy minęło trochę czasu od ostatniego epizodu objawów jelita drażliwego lub objawy różnią się od tych występujących poprzednio, niedawno wystąpił krwotok z jelita, pacjent cierpi na ciężkie zaparcia, ma mdłości lub wymioty, wystąpił u niego brak apetytu lub spadek wagi, ma trudności lub odczuwa ból podczas oddawaniu moczu, ma gorączkę, niedawno podróżował za granicę. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania należy omówić z lekarzem. Niewielkie ilości loperamidu mogą przenikać do mleka kobiecego, z tego powodu nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia z zespołem jelita drażliwego jest przeciwwskazane. Osoby, który przyjmują następujące leki, powinny skonsultować się z lekarzem: rytonawir, chinidyna, desmopresyna podawana doustnie, itrakonazol lub ketokonazol, gemfibrozyl. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: w trakcie leczenia biegunki loperamidem mogą wystąpić takie objawy jak: ograniczona świadomość, zmęczenie, zawroty głowy lub senność, dlatego podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn należy zachować ostrożność. Lek zawiera laktozę – należy omówić możliwość stosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z ostrą czerwonką (objawia się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką). Nie stosować w przypadku ostrego rzutu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Nie stosować w przypadku bakteryjnego zapalenia jelita cienkiego i okrężnicy (wywołane przez chorobotwórcze bakterie z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter). Nie stosować w przypadku rzekomobłoniastego zapalenia jelit, które jest spowodowane stosowaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania. Nie stosować w przypadku, gdy zalecane jest zwolnienie perystaltyki jelit (ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań m.in. niedrożności jelita grubego, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy. Należy przerwać stosowanie leku od razu, gdy wystąpią zaparcia, rozdęcie brzucha lub niedrożność jelit). Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u osób ze zdiagnozowanym zespołem jelita drażliwego (IBS) poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu natychmiastowego rozpoczęcia leczenia, gdy wystąpią następujące objawy: reakcje nadwrażliwości, reakcja anafilaktyczna (w tym wstrząs anafilaktyczny), reakcja anafilaktoidalna, obrzęk naczynioruchowy, wysypka pęcherzowa, złuszczanie dużych płatów naskórka (w tym zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka, rumień wielopostaciowy), świąd, pokrzywka, utrata świadomości, osłupienie lub obniżony poziom świadomości, zwiększenie napięcia mięśniowego, zaburzenia koordynacji ruchowej (rzadko). Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane: wysypka, bóle brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej, niestrawność, ból w nadbrzuszu (niezbyt często); zatrzymanie moczu, ciężkie zaparcia, rozdęcie brzucha, zwężenie źrenic oka (rzadko). Inne działania niepożądane: zaparcia, nudności, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, bóle głowy (często); zawroty głowy, senność, wymioty, niestrawność, suchość w jamie ustnej (niezbyt często); zmęczenie (rzadko).

Dawkowanie kapsułek Loperamid Apteo Med 2mg:

Należy stosować według wskazówek lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Przyjmować doustnie, popijać płynem. Już po pierwszej dawce biegunka może ustąpić, wtedy nie należy dalej przyjmować leku. W przypadku biegunki (zwłaszcza u młodzieży, seniorów i osób osłabionych) należy zwiększyć podaż płynów. Leczenie ostrej biegunki: młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe – dawka początkowa: 2 kapsułki (4mg), a następnie 1 kapsułka (2mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Maksymalna dawka dobowa: 6 kapsułek (12mg). Gdy objawy ostrej biegunki nie ustępują lub się nasilają w ciągu 48 godzin od przyjęcia dawki leku, należy zaprzestać jego stosowania i skontaktować się z lekarzem. Objawowe leczenie ostrych epizodów biegunki związanych z zespołem jelita drażliwego: osoby powyżej 18. roku życia – dawka początkowa: 2 kapsułki (4mg), a następnie 1 kapsułka (2mg) po każdym luźnym stolcu lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Maksymalna dawka dobowa: 6 kapsułek (12mg). Powtarzające się epizody biegunki w zespole jelita drażliwego: lek można stosować do 2 tygodni, przy czym w przypadku każdego epizodu biegunki, który trwa dłużej niż 48 godzin, należy skonsultować się z lekarzem. U osób z zaburzeniami czynności wątroby należy stosować lek pod nadzorem lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Loperamid APTEO MED 2mg x 10 kapsułek

2023-07-18

Doskwierają Ci wymioty i wodnista biegunka? Powodem mogą być rotawirusy!

Doskwierają Ci wymioty i wodnista biegunka? Powodem mogą być rotawirusy!
Powodem takich objawów jak gorączka, wymioty i wodnista biegunka mogą być rotawirusy. Jeśli dojdzie do zakażenia, należy zadbać o nawodnienie organizmu.
pixel