Polecane produkty
W zestawie Test CALPROTECTIN ALERT Kalprotektyna w kale:
1 aluminiowa, szczelna torebka zawierająca: 1 płytkę testową oraz 1 saszetkę z pochłaniaczem wilgoci; 1 papierowa podkładka do pobrania próbki kału; 1 butelka do pobrania próbki kału zawierającą 3,3ml diluentu (rozcieńczalnika); 1 ulotka z instrukcją użytkowania.
Działanie Test CALPROTECTIN ALERT Kalprotektyna w kale:
Jest to szybki test immunologiczny do wykrywania kalprotektyny w kale, gdy jej poziom przekracza 50mcg w jednym gramie kału. Podwyższone stężenie kalprotektyny wskazuje na stan zapalny. Wyrób medyczny Test CALPROTECTIN ALERT Kalprotektyna w kale jest wskazany do samokontroli w przypadku podejrzenia chorób zapalnych jelit. Dodatkowo test pomaga różnicować zespół jelita drażliwego od chorób zapalnych jelit, tym samym pozwala uniknąć nieprzyjemnych badań endoskopowych. Dokładność testu wynosi 95%.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Test CALPROTECTIN ALERT Kalprotektyna w kale przeznaczony do wykrywania stanu zapalnego jelit. Badanie kalprotektyny jest testem pierwszego rzutu w przypadku podejrzenia nieswoistych chorób zapalnych jelit, choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, nowotworów jelita grubego. Test umożliwia odróżnienie zespołu jelita drażliwego od chorób zapalnych jelit.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie zamrażać. Produkt jednorazowego użytku.
Sposób użycia Testu CALPROTECTIN ALERT Kalprotektyna w kale:
Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przeczytać instrukcję przed wykonaniem badania. Należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta, aby badanie było wiarygodne. Przed badaniem dokładnie umyć i osuszyć ręce. Zebrać próbkę kału, używając papierowej podkładki. Z butelki odkręcić białą nakrętkę, pobrać próbkę kału, zanurzając jej końcówkę w trzech różnych miejscach. Próbkę umieścić w butelce, dokładnie zakręcić. Wstrząsać przez 10 sekund. Papierową podkładkę zutylizować w toalecie. Płytkę testową wyjąć z aluminiowej torebki bezpośrednio przed wykonaniem badania. Odłamać fioletową końcówkę dozującą z buteleczki. Dodać 5 kropli roztworu do dołka probówkowego, należy unikać pęcherzyków powietrza. Pozostawić na 10 minut, po 10 minutach odczytać wynik. Wynik odczytany po 15 minutach jest niewiarygodny. Interpretacja wyniku: wynik negatywny – pojawia się jedna linia w obszarze kontrolnym C (poziom kalprotektyny jest niższy niż 50mcg/g); wynik pozytywny – pojawiają się dwie linie – w obszarze kontrolnym C i obszarze testowym T, pojawiające się linie mogą mieć różną intensywność; wynik wymaga konsultacji z lekarzem; wynik nieważny – nie pojawia się żadna linia lub pojawia się tylko linia w polu testowym T; badanie zaleca się powtórzyć.