Polecane produkty
Składniki Jan Woda lecznicza:
Woda pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża północnej części Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju, na Polanie Janówka.
Ogólna zawartość składników mineralnych: 587,70mg/l. Aniony: wodorowęglanowy – 329,50mg/l, chlorkowy – 51,50mg/l, siarczanowy – 39,75mg/l. Kationy: wapniowy – 103,30mg/l, magnezowy – 16,70mg/l, sodowy – 15,76mg/l, potasowy – 1,60mg/l.
Działanie Jan Woda lecznicza:
Hipoosmotyczna szczawa wodorowęglanowo-wapniowa z zawartością chlorków o działaniu silnie moczopędnym. Jan Woda lecznicza wskazana jest do stosowania w leczeniu kamicy nerkowej. Wspomaga leczenie miażdżycy i cukrzycy, doskonale sprawdza się w przypadku problemów urologicznych, schorzeń nerek i dróg moczowych. Jan Woda lecznicza pomaga zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych, wypłukuje złogi, zapobiega zakażeniom dróg moczowych i chroni przed nawrotem kamicy. Woda pomaga obniżać poziom cholesterolu oraz cukru we krwi. W wodzie rozpuszczone są składniki mineralne, które wspierają utrzymanie gospodarki wodno-elektrolitowej.
Zastosowanie:
Jan Woda lecznicza przeznaczona do stosowania w krenoterapii w przypadku chorób nerek i dróg moczowych, otyłości, cukrzycy, nadczynności tarczycy i osteoporozy. Do stosowania w inhalacjach i płukankach w przypadku przewlekłych nieżytów alergicznych górnych dróg oddechowych, paradontozy i zanikowego nieżytu śluzówek.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W wodzie pojawia się osad, który jest zjawiskiem naturalnym.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wody.
Sposób użycia Wody leczniczej Jan:
Nie należy spożywać surowych warzyw i owoców na godzinę przed piciem wody. Leczenie – należy stosować ściśle według wskazań lekarza. Profilaktycznie: stosować około 500-700ml (w indywidualnych więcej) trzy razy dziennie, wodę pić 30-45 minut przed posiłkiem. Wodę o temperaturze takiej, jaką posiada na wypływie należy pić powoli, małymi łykami. Ogrzewanie wody może spowodować utratę jej właściwości biochemicznych. Wodę Jan można stosować w połączeniu z wodą Zuber w stosunku 1:1 w leczeniu nieżytów nadkwaśnych lub w stosunku 1:3 w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki oraz zaburzeniach przemiany materii. Połączenie wód Zuber i Jan – należy pić lekko podgrzaną w łaźni wodnej (około 40st.C), w ten sposób można zmniejszyć zawartość dwutlenku węgla w wodzie, dzięki czemu można uniknąć podrażnienia śluzówki i nasilenia działania żółciopędnego i żółciotwórczego.