Polecane produkty
Skład Mobilat żel:
Substancje czynne: mukopolisacharydowy polisiarczan (Mucopolisaccharidum polisulphatum), ekstrakt z kory nadnerczy (Suprarenal extract) i kwas salicylowy (Acidum salicylicum). 100g żelu zawiera 0,2g mukopolisacharydowego polisiarczanu, 1,0g ekstraktu z kory nadnerczy i 2,0g kwasu salicylowego oraz pomocnicze substancje: disodu edetynian, olejek rozmarynowy, etanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Działanie Mobilat żel:
W składzie leku do miejscowego stosowania zawarto aż trzy substancje czynne – mukopolisacharydowy polisiarczan, ekstrakt z kory nadnerczy i kwas salicylowy. Produkt leczniczy Mobilat żel wskazany jest w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków oraz w leczeniu bólów, które występują podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo działa przeciwbólowo, a także ułatwia przenikanie do tkanek biologicznie czynnych składników leku. Mukopolisacharydowy polisiarczan działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza miejscowo krzepliwość krwi, dzięki czemu zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mobilat żel wskazany do stosowania w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków oraz w leczeniu bólów występujących podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. U osób z zaburzoną czynnością nerek o długotrwałym stosowaniu leku decyduje lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka. Należy unikać kontaktu z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi. Po aplikacji żelu na skórę należy umyć ręce, chyba, że to ręce są miejscem leczonym. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem; kwas salicylowy może zwiększyć wchłanianie innych leków stosowanych miejscowo. Długotrwałe stosowanie na dużych obszarach skóry może prowadzić do zwiększenia działania toksycznego metotreksolu oraz działania hipoglikemizującego sulfonylomocznika. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest wskazane stosowanie tego leku na dużych powierzchniach skóry u kobiet w ciąży oraz u matek karmiących piersią – chyba że lekarz zdecyduje, że korzyści terapeutyczne dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka. Matki karmiące piersią nie powinny aplikować leku w okolicy piersi.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli u pacjenta występuje: ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, lub inne swoiste zmiany skórne w obszarze podawania leku np. zmiany gruźlicze, kiła (o możliwości zastosowania leku może zdecydować wyłącznie lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka). Nie stosować u dzieci (o możliwości zastosowania leku może zdecydować wyłącznie lekarz po przeprowadzeniu analizy korzyści do ryzyka).
Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Notowano miejscowe podrażnienia skóry i uczulenia kontaktowe. W przypadku nasilenia działań niepożądanych należy się skonsultować z lekarzem.
Dawkowanie żelu Mobilat:
Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Czas stosowania leku określa lekarz – zależy on od rodzaju i przebiegu choroby. Stosować miejscowo na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować 1-3 razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca, jednorazowo nakładać pasek żelu o długości 5-15cm. W przypadku stosowania opatrunku okluzyjnego dawkę można odpowiednio zwiększyć. Po nałożeniu żelu należy go delikatnie wmasować w skórę. Długotrwałe stosowanie na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.