Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Denicit 1,5mg x 100 tabletek

  • Produkt leczniczy Denicit 1,5mg przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chcą rzucić palenie. Wskazaniem do jego stosowania jest odzwyczajanie się od palenia tytoniu i zmniejszenie głodu nikotynowego. Substancją czynną leku jest cytyzyna.
Denicit 1,5mg x 100 tabletek
Producent: Solinea
Kod produktu: 42553
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
38,10 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Denicit 1,5mg:

Substancja czynna: cytyzyna (Cytisinum). Jedna tabletka powlekana zawiera 1,5mg cytyzyny oraz substancje pomocnicze: wapnia wodorofosforan bezwodny, skrobia ziemniaczana, skrobia żelowana-kukurydziana, talk, wapnia fosforan, Opadry AMB II 88A265001 brown.

Działanie Denicit 1,5mg:

Lek zawiera jako substancję czynną cytyzynę. Produkt leczniczy Denicit 1,5mg jest wskazany do stosowania w celu odzwyczajania się od palenia tytoniu oraz zmniejszenia głodu nikotynowego u osób dorosłych, które chcą przestać palić. Głównym celem przyjmowania tego preparatu jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Denicit 1,5mg wskazany do stosowania w odzwyczajaniu się od palenia tytoniu i zmniejszaniu głodu nikotynowego u osób, które chcą rzucić palenie. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek należy ostrożnie stosować w przypadku choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, guza chromochłonnego nadnerczy, miażdżycy tętnic i innych chorób obwodowych naczyń krwionośnych, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, schizofrenii, niewydolności nerek i wątroby. Lek powinny przyjmować tylko osoby z poważnym zamiarem odzwyczajenia się od palenia tytoniu – stosowanie leku i dalsze palenie tytoniu może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych nikotyny. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie jest zalecane stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: nie jest zalecane stosowanie u osób powyżej 65. roku życia. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności wątroby i nerek: nie zaleca się stosować leku w tej grupie. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Tego leku nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwgruźliczymi. W niektórych przypadkach w wyniku zaprzestania palenia tytoniu, z użyciem lub bez użycia tego leku, może być konieczne dostosowanie dawek innych leków, zwłaszcza takich leków jak: leki zawierające teofilinę (stosowana w astmie), takrynę (stosowana w chorobie Alzheimera), klozapinę (stosowana w schizofrenii) i ropinirol (stosowany w chorobie Parkinsona). Nie wiadomo, czy ten lek wpływa na zmniejszenie skuteczności hormonalnych środków antykoncepcyjnych działających ogólnoustrojowo, dlatego zalecane jest korzystanie z dodatkowej metody barierowej (np. prezerwatywy). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek jest przeciwwskazany. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. U niektórych osób zaprzestanie palenia, wskutek stosowania leków lub bez nich, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zmian w myśleniu lub zachowaniu, uczuciem depresji i lęku (rzadko także myśli samobójczych i prób samobójczych), jak również z nasileniem się istniejących zaburzeń psychicznych. Jeśli występują lub występowały w przeszłości zaburzenia psychiczne, należy się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niestabilnej dławicy piersiowej, przebytego niedawno zawału mięśnia sercowego, klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca, niedawno przebytego udaru mózgu. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo często: zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała, rozdrażnianie, zmiany nastroju, lęk, podwyższone ciśnienie tętnicze (nadciśnienie), suchość w jamie ustnej, zaburzenia snu (bezsenność, senność, ospałość, dziwne sny, koszmary), bóle głowy, przyspieszenie akcji serca, nudności, bóle brzucha (szczególnie w nadbrzuszu), bóle mięśniowe. Często: zawroty głowy, trudności w koncentracji, zwolnienie akcji serca, wzdęcia, zmiany smaku, zgaga, zaparcie, wymioty, pieczenie języka, biegunka, wysypka, wzmożona męczliwość, złe samopoczucie. Niezbyt często: uczucie ciężkości głowy, osłabienie popędu płciowego, łzawienie oczu, duszność, wzmożone odkrztuszanie, nadmierne ślinienie, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, zmęczenie, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Większość działań niepożądanych występuje przede wszystkim w początkowym okresie leczenia i ustępuje wraz z jego trwaniem. Wymienione objawy niekoniecznie są związane ze stosowaniem leku, mogą to być objawy odstawienne wynikające z zaprzestania palenia tytoniu.

Dawkowanie tabletek Denicit 1,5mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Jedno opakowanie leku Denicit (100 tabletek powlekanych) wystarcza na pełną terapię. Czas leczenia: 25 dni. Przyjmować doustnie z odpowiednią ilością wody zgodnie z następującym schematem: od 1. do 3. dnia – 1 tabletka co 2 godziny, maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek; od 4. do 12. dnia – 1 tabletka co 2,5 godziny, maksymalna dawka dobowa: 5 tabletek; od 13. do 16. dnia – 1 tabletka co 3 godziny, maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki; od 17. do 20. dnia – 1 tabletka co 5 godzin, maksymalna dawka dobowa: 3 tabletki; od 21. do 25. dnia – 1-2 tabletki na dobę, maksymalna dawka dobowa: do 2 tabletek. Z palenia należy zrezygnować nie później niż 5. dnia po rozpoczęciu terapii. Nie należy palić podczas trwania terapii, może to nasilić działania niepożądane. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2-3 miesięcy można je rozpocząć ponownie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Denicit 1,5mg x 100 tabletek

2024-04-21

Cytyzyna - jak działa popularny składnik preparatów na rzucenie palenia?

Cytyzyna - jak działa popularny składnik preparatów na rzucenie palenia?
Jak działa popularny składnik preparatów na rzucenie palenia, czyli cytyzyna? Wykazuje podobne działanie co nikotyna, przy czym nie powoduje uzależnień.
2024-01-31

Negatywne skutki palenia papierosów - jak nałóg wpływa na organizm?

Negatywne skutki palenia papierosów - jak nałóg wpływa na organizm?
Negatywne skutki palenia papierosów obejmują zarówno choroby układu oddechowego, jak i sercowo-naczyniowego. Palenie może powodować raka płuc i udar mózgu.
2023-07-21

Rak krtani - objawy, czynniki ryzyka, leczenie, profilaktyka

Rak krtani - objawy, czynniki ryzyka, leczenie, profilaktyka
Rak krtani diagnozowany jest coraz częściej. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz zakażenia wirusem HPV uznawane są za główne czynniki ryzyka.
pixel