Polecane produkty
Skład Mel Max Actigel żel 20 mg/g:
Substancja czynna: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum). Jeden gram żelu zawiera 20mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, kokozylokaprylokapronian, kopolimer akryloilodimetylotaurynianu amonu i N-winylopirolidonu, makrogolu eter cetostearylowy, sorbitanu trioleinian, kompozycja zapachowa Dovena KD1710/L (zawiera między innymi: aldehyd heksylocynamonowy, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, cytronellol, eugenol, kumarynę, linalol, salicylan benzylu oraz 3-metylo-4-(2,6,6-trimetylo-2-cykloheksen-1-ylo)-3-buten-2-on), woda oczyszczona.
Działanie Mel Max Actigel żel 20 mg/g:
Diklofenak zastosowany w produkcie leczniczym Mel Max Actigel żel 20 mg/g jest substancją czynną zaliczaną do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Żel zapewnia działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Przynosi ulgę w bólu, zmniejsza stan zapalny i obrzęki, które są zlokalizowane w okolicy mięśni i stawów. Jest to lek wskazany do miejscowego stosowania u młodzieży powyżej 14. roku życia i u osób dorosłych w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe, jak również tylko u osób dorosłych w leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mel Max Actigel żel 20 mg/g wskazany do stosowania miejscowego w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. wynikających z takich urazów jak skręcenia, nadwerężenia, stłuczenia), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich (m.in. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe) – u osób dorosłych i młodzież powyżej 14. roku życia; w leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów – u osób dorosłych (powyżej 18. roku życia).
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu lek należy zużyć w ciągu roku. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Leku nie należy aplikować na uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy przerwać stosowanie leku, gdy wystąpi wysypka skórna. O ile lekarz nie zaleci inaczej, nie należy stosować większej ilości żelu i nie należy stosować leku przez dłuższy czas. Lek do użytku zewnętrznego. Nie stosować w jamie ustnej. Nie połykać. Po zastosowaniu należy umyć ręce. Unikać kontaktu z oczami – jeśli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może być stosowany razem z bandażami lub opatrunkami, które zwykle stosowane są w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki blokujące dostęp powietrza. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie leku poniżej 14. roku życia jest przeciwwskazane ze względu na brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa. W przypadku młodzieży powyżej 14. roku życia nie należy stosować dłużej niż 7 dni, należy się skonsultować z lekarzem, gdy konieczne jest przedłużenie leczenia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, jednakże stosowanie leku w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane, gdyż może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. W pierwszym i drugim trymestrze oraz w okresie karmienia piersią lek można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza, przy czym zastosowana dawka musi być możliwie najmniejsza, a czas trwania leczenia jak najkrótszy. Diklofenak w niewielkiej ilości przenika do mleka matki, dlatego matki karmiące piersią nie powinny nakładać żelu na piersi, w ich przypadku niewskazane jest stosowanie leku na duże powierzchnie skóry oraz długotrwałe stosowanie. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera glikol propylenowy – 50mg glikolu propylenowego w 1g żelu, może on powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera 0,002 mikrograma alkoholu benzylowego w 1g żelu. Lek zawiera kompozycję zapachową Dovena KD1710/L (m.in. aldehyd heksylocynamonowy, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, cytronellol, eugenol, kumarynę, linalol, salicylan benzylu oraz 3-metylo-4-(2,6,6-trimetylo-2-cykloheksen-1-ylo)-3-buten-2-on) – jej składniki mogą powodować reakcje alergiczne.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować, gdy pojawiły się objawy reakcji alergicznej związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np: sapanie lub skrócenie oddechu (astma), wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, zapalenie błony śluzowej nosa (katar)). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia.
Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania tego leku mogą wystąpić działania niepożądane. Niektóre działania niepożądane, które występują rzadko lub bardzo rzadko. mogą być ciężkie. W przypadku wystąpienia takich objawów jak wysypka skórna z pęcherzykami (rzadko) lub sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani, pokrzywka (bardzo rzadko), należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do najbliższego szpitala. Inne działania niepożądane są zazwyczaj łagodne, nieszkodliwe i przemijające: często – wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zapalenie skóry (również kontaktowe zapalenie skóry); bardzo rzadko – wysypka grudkowata, zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne (objawiająca się oparzeniami słonecznymi ze świądem, obrzękiem i pęcherzami).
Dawkowanie żelu Mel Max Actigel żel 20 mg/g:
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do stosowania na skórę. Działanie przeciwbólowe leku utrzymuje się do 12 godzin. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 14. roku życia: zaleca się aplikować żel na bolące miejsca 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem). W bolące lub spuchnięte miejsca należy delikatnie wcierać niewielką ilość żelu – ilość należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo, zwykle zaleca się stosować ilość żelu odpowiadającą wielkości owocu wiśni lub orzecha włoskiego. Podczas aplikacji odczuwalny jest delikatny efekt chłodzący. Po nałożeniu leku należy umyć ręce, chyba że to one stanowią miejsce leczone. Czas leczenia: o ile lekarz nie zaleci inaczej – osoby dorosłe i młodzież powyżej 14. roku życia nie powinny stosować leku dłużej niż 14 dni przy nadwerężeniach mięśni i stawów oraz zapaleniu ścięgien; osoby dorosłe nie powinny stosować leku dłużej niż 21 dni przy bólu związanym z chorobą zwyrodnieniową stawów. W przypadku, gdy po 7 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub nastąpiło pogorszenie, należy skonsultować się z lekarzem.
Producent: Hasco-Lek