Polecane produkty
W zestawie Milapharm Test FOB krew utajona w kale:
Saszetka z testem kasetkowym, pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobrania próbki, podkładka papierowa do pobrania próbki, instrukcja użycia.
Działanie Milapharm Test FOB krew utajona w kale:
Domowy test kasetkowy prosty w użyciu. Zapewnia wynik już w ciągu 5 minut. Wyrób medyczny Milapharm Test FOB krew utajona w kale pozwala wykrywać krew utajoną w kale (FOB: ang. fecal occult blood). Jej obecność w próbce kału może wskazywać na różnego rodzaju choroby w obrębie układu pokarmowego, np. wrzody żołądka, hemoroidy, polipy jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy nowotwór jelita grubego. W przypadku pozytywnego wyniku należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Dokładność badania wynosi 99,1%.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Milapharm Test FOB krew utajona w kale przeznaczony do wykrywania krwi utajonej w kale. Wskazania do badania: bóle żołądka, uczucie ciężkości, nagły spadek masy ciała, predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego. W ramach profilaktyki zaleca się osobom po 50. roku życia raz do roku wykonywać test jako przesiewowe badanie w kierunku nowotworów jelita grubego.
Informacje dodatkowe:
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt jednorazowego użytku. Nie należy używać ponownie. Dieta nie wpływa na wynik testu. Alkohol, aspiryna i inne leki przyjmowane w nadmiarze mogą powodować podrażnienie przewodu pokarmowego, powodując utajone krwawienie. Wynik pozytywny lub budzący niepokój należy skonsultować z lekarzem. Konsultacji wymaga też sytuacja, gdy mimo negatywnego wyniku występują objawy ze strony układu pokarmowego.
Sposób użycia Testu FOB krew utajona w kale Milapharm:
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Należy przeczytać instrukcję przed rozpoczęciem wykonywania testu. Kału do badania nie zaleca się pobierać podczas miesiączki oraz trzy dni po jej zakończeniu lub w trakcie krwawienia hemoroidów i obecności krwi w moczu. Nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować lekarstw przez 48 godzin przed oddaniem stolca. Próbkę kału należy zebrać chwytakiem kału, pozwoli to uniknąć zanieczyszczenia próbki. Korek probówki do pobierania próbek odkręcić, a następnie losowo wbijać aplikator w próbkę kału w przynajmniej trzech różnych miejscach. Po umieszczeniu próbki w probówce, należy ją zakręcić i potrząsać energicznie do wymieszania próbki z ekstrakcyjnym roztworem buforowym. Probówkę odstawić na 2 minuty. Kasetkę testową należy wyjąć z opakowania bezpośrednio przed użyciem. Trzymając probówkę pionowo, otworzyć zatyczkę, odwrócić probówkę i przenieść 2 pełne krople wyekstrahowanej próbki (około 80uL) do dołka na próbki (S) kasety testowej. Należy unikać uwięzienia pęcherzyków powietrza w zagłębieniu na próbkę (S). Wynik odczytać po 5 minutach. Nie należy odczytywać wyników po 10 minutach. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – pojawiają się dwie kolorowe linie w obszarze linii kontrolnej (C) i w obszarze linii testowej (T). Intensywność koloru linii T będzie się różnić w zależności od stężenia krwi utajonej w kale obecnej w próbce; wynik negatywny – pojawia się tylko linia w obszarze linii kontrolnej (C). Wynik nieważny – nie pojawia się linia kontrolna.
Producent: Milapharm Sp. z.o.o.