Polecane produkty
Skład Sylimarol 35mg:
Substancje czynne: wyciąg (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20-34:1), ekstrahent – metanol 90%. Jedna tabletka zawiera 50mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20-34:1), ekstrahent – metanol 90%, co odpowiada 37,8mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę oraz substancje pomocnicze: benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295), indygotyna E132 oraz żółcień chinolinową E104.
Działanie Sylimarol 35mg:
Substancją czynną produktu leczniczego Sylimarol 35mg jest suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego, który jest źródłem zespołu flawonolignanów (zwanych sylimaryną), zawierającego między innymi sylibininę. Lek roślinny wskazany jest do stosowania wspomagająco w okresie rekonwalescencji po uszkodzeniach wątroby o charakterze toksyczno-metabolicznym. Jest to produkt tradycyjny do stosowania w określonych wskazaniach, które wynikają wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sylimarol 35mg wskazany do stosowania wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. przez czynniki toksyczne (np. alkohol, środki ochrony roślin), wskazany także w przypadku niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów oraz jako wsparcie w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek nie jest przeznaczony do stosowania w leczeniu ostrych zatruć wątroby. Należy skonsultować się z lekarzem, gdy wystąpią objawy żółtaczki – zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu. Dotychczas nie zostały stwierdzone interakcje z innymi lekami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Stosowanie u dzieci poniżej 12. roku życia: nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera benzoesan sodu (E211) – 0,1mg w każdej tabletce, co odpowiada 0,32mg/g – składnik ten może zwiększać ryzyko żółtaczki u noworodków do 4. tygodnia życia. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w każdej tabletce, tym samym uznaje się go za „wolny od sodu”. Lek zawiera glukozę i sacharozę – możliwość stosowania u osób z nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, w tym na ostropest oraz na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae).
Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz sporadycznie łagodne działanie przeczyszczające.
Dawkowanie tabletek Sylimarol 35mg:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia: stosować po 2 tabletki 3 razy na dobę (chyba że lekarz zaleci inaczej). Stosować doustnie, przyjmować po jedzeniu. Należy regularnie stosować przez około 2-4 tygodnie. W przypadku, gdy objawy nie ustępują lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem, który może podjąć decyzję o wydłużeniu leczenia na przykład do 6 miesięcy. Nie zaleca się przekraczać zalecanych dawek dobowych. Podczas leczenia powinno się unikać produktów, które są szkodliwe dla wątroby.
Porady związane z SYLIMAROL 35mg x 60 drażetek
Jak dbać o wątrobę na co dzień? 5 wskazówek!
Sylimaryna - nasz sprzymierzeniec w walce z zapaleniem wątroby
Wątroba jest jednym z najbardziej istotnych organów w naszym ciele. Wiele istotnych funkcji życiowych jest od niej uzależnionych. Dlatego też warto wspomóc jej pracę, gdyż żyjąc z dnia na dzień nie oszczędzamy jej. Czy sylimaryna pozyskiwana z ostropestu plamistego może wspomóc jej działanie?