Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Leki przeczyszczające na zaparcia - tabletki, syropy

( ilość produktów: 91 )

Leki przeczyszczające, regulujące pracę jelit i normalizujące wypróżnianie. Innowacyjne suplementy diety w postaci napojów, herbat, tabletek, syropów, opartych na bazie skutecznie działających składników naturalnych do których należą: figi, rabarbar, cykoria, aloes, śliwka, bogaty w błonnik len i wiele, wiele innych. Produkty Swanson, Xenna, Colon, Colosan oraz preparaty homeopatyczne, takie jak syrop Alvia i klasyczne czopki glicerynowe wskazane do stosowania u dzieci i u osób dorosłych. Preparaty regulujące pracę jelit, wskazane są również dla osób stosujących dietę odchudzającą i oczyszczającą.

Najczęstsze przyczyny zaparć

Główną przyczyną problemu zaparć w niektórych grupach wiekowych bywa nieprawidłowy styl życia, przejawiający się m.in. małą aktywnością fizyczną, siedzącym trybem życia, niezbilansowaną dietą oraz niewystarczającym przyjmowaniem owoców, warzyw i wody. Na występowanie zaparć mogą również wpływać niektóre przyjmowane leki, a także choroby układu pokarmowego i metaboliczne, w tym zespół jelita drażliwego. Niektóre osoby cierpią na zaparcia w podróży oraz w innych sytuacjach spowodowanych zmianą warunków klimatycznych bądź indywidualnych przyzwyczajeń. Częstym powodem zaparć bywają też sytuacje szczególne, związane np. z koniecznością unieruchomienia, leżenia (szczególnie u osób starszych) albo stresem.

 

Zaparcia bywają objawem wielu poważnych chorób układu pokarmowego. Dlatego też wymagają one konsultacji z lekarzem, zwłaszcza w przypadku długotrwałego występowania i nasilania się problemu, pojawienia się krwi w stolcu, stałego bądź nasilonego bólu brzucha czy też występowania charakterystycznego, czarnego stolca podobnego do smoły.

 

Zaparcia - jakie wybrać leki bez recepty?

W sytuacji krótkotrwałych problemów z zaparciami można wspomóc się farmakoterapią, stosując odpowiedni lek na zaparcia. Pomocne są zwłaszcza tabletki na przeczyszczenie, kapsułki i drażetki z błonnikiem. Polecanym wyborem są także proszki i saszetki rozpuszczane w wodzie. Do skutecznych środków należą również syropy i innego rodzaju preparaty w formie płynnej. Można się ponadto wspomóc czopkami glicerynowymi bądź lewatywą.

 

W aptekach znaleźć można bezpieczny i skuteczny środek na przeczyszczenie dla dorosłych, a także nastolatków i dzieci.

 

Co pomaga na zaparcia?

Stosowanie odpowiednich leków to szybki sposób na zaparcia. Na co dzień warto jednak stosować naturalne metody, które zapobiegają pojawianiu się problemów z zaparciami. Należą do nich przede wszystkim odpowiednia dieta. Należy zwiększyć objętość spożywanego błonnika pokarmowego. Dlatego najlepiej włączyć do codziennej diety otręby pszenne, musli, owoce, chleb razowy, kaszę gryczaną oraz niezbyt rozdrobnione surówki. Ważne jest wypijanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Zaraz po przebudzeniu rano warto też spożywać kompot z suszonych śliwek, szklankę kwaśnego mleka, kefiru albo letniej wody.

 

Istotne jest również uregulowanie trybu życia, jeśli to w nim można dopatrywać się przyczynowego uwarunkowania zaparcia. Warto przywrócić odruch regularnego oddawania stolca poprzez próby codziennego wypróżniania się o tej samej porze dnia. Dobrze ponadto przyjmować 3 razy dziennie po 1 łyżeczce naturalnego, nieparzonego siemienia lnianego.

 

Czym są zaparcia?

Zaparcia to utrudnione wypróżnianie, któremu towarzyszy ból i twardy stolec. Treść pokarmowa zalega w jelitach, dając uczucie wzdęcia, ciężkości i niepełnego wypróżnienia. O zaparciach mówimy, gdy wypróżnianie występuje rzadziej niż 2 razy w tygodniu.

 

Objawy zaparć

Do objawów zaparć zaliczamy wzdęcia, gazy, niemożność wypróżnienia się, ból podczas oddawania stolca i parcia, uczucie niepełnego wypróżnienia, rzadkie wypróżnienia (mniej niż 2 razy w tygodniu), ból brzucha. Może temu towarzyszyć dodatkowo brak apetytu i mdłości, co wiąże się z utratą masy ciała.

 

By pozbyć się uciążliwych objawów, warto zastosować preparaty wspomagające wypróżnianie. Do wyboru mamy tabletki na zaparcia, syropy na zaparcia – szczególnie praktyczne dla dzieci i osób starszych – lub czopki na zaparcia, które dosyć szybko przynoszą ulgę. Leki na zaparcia należy zatem dopasować do wieku pacjenta i natężenia problemu. Przy regularnych problemach jelitowych poleca się preparaty w postaci tabletek, które bardzo często regulują florę bakteryjną i zawierają dużą dawkę błonnika, dzięki czemu po kuracji, problem zaparć może zostać zniwelowany.

pixel